joombig banner rotation images

Menu

Spotkanie z bełchatowskimi biegaczamiOrganizatorzy i bełchatowscy biegacze podsumowali tegoroczną – 17. edycję Ulicznego Biegu „Bełchatowska Piętnastka”. Spotkanie, które stało się już tradycją, odbyło się 17 grudnia w Sali Herbowej Urzędu Miasta.

 

Podczas biegowej rywalizacji Bełchatów reprezentowało dokładnie 127 zawodniczek i zawodników. To blisko pięćdziesiąt osób więcej niż w roku ubiegłym. „Bełchatowianie każdego roku stają na wysokości zadania. Cieszę się, że coraz więcej mieszkańców decyduje się wystartować w „Piętnastce”. Jestem przekonany, że w kolejnych edycjach biegu ta liczba wciąż będzie rosła. Korzystając z okazję dziękuję wam za trud, wysiłek i determinację, jakie włożyliście w pokonanie piętnastokilometrowej trasy. Życzę także, abyście kontynuowali swoją sportową pasję ” - powiedział podczas spotkania Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa dodając, że już dziś zaprasza wszystkich bełchatowian do startu w przyszłorocznej – 18 już edycji Bełchatowskiej Piętnastki”. W ramach podziękowania bełchatowscy biegacze odebrali z rąk prezydenta pamiątkowe płyty z wideo i fotoreportażem. Trafiły do nich także miejskie kalendarze na 2014 rok.

 

W tegorocznej edycji biegu pierwszy na linii mety, wśród bełchatowian, okazał się Tomasz Owczarek – w klasyfikacji generalnej open zajął 17 miejsce. Z kolei najlepszą zawodniczką z Bełchatowa została Anna Żyłka – w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła 20 miejsce. Warto przypomnieć, że 17 Uliczny Bieg „Bełchatowska Piętnastka” okazał się rekordowy pod względem startujących. 17 listopada br. ulicami Bełchatowa przebiegło blisko 800 biegaczy z Polski i zagranicy.

 

Materiał wideo z tegorocznej "Bełchatowskiej Piętnastki"

 

Autor, zamieściła: AD-A

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020