joombig banner rotation images

Menu

Hodowcy gołębi pocztowych Okręgu Piotrków podsumowali miniony sezon lotów 2013. Podczas uroczystej Gali Mistrzów nagrody wręczał Prezydenta Miasta Bełchatowa.

 

30 listopada br. odbyło się oficjalne podsumowanie sezonu lotów Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręgu Piotrków zrzeszającego oddziały z Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska i Opoczna. Ponad stu miłośników gołębi spotkało się na uroczystej Gali Mistrzów w Bełchatowie, w trakcie której przedstawiono wyniki, wręczono puchary i dyplomy.

 

„W sporcie gołębiarskim najważniejsze jest posiadanie dobrych szczepów gołębi i umiejętność wyhodowania z nich dobrych lotników. Podstawą wszelkich osiągnięć jest właściwa praca hodowców, którzy są jednocześnie trenerami swoich podopiecznych” – mówi Paweł Gajda, prezes bełchatowskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

 

Statuetki dla hodowców z najlepszymi wynikami w sezonie lotów 2013 wręczał Prezydent Miasta Bełchatowa, Marek Chrzanowski, wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, a także prezesi Okręgu Piotrków oraz poszczególnych oddziałów. „Cieszy mnie fakt, że tradycja polskiego gołębiarstwa pocztowego jest kultywowana. Loty gołębi pocztowych to elitarny sport, ale również pasja i sposób na życie. Sumienność, pracowitość i systematyczność to cechy niezbędne w hodowli i opiece nad tymi ptakami. Wyrażam uznanie dla wszystkich miłośników gołębi pocztowych zrzeszonych w Okręgu Piotrków, w tym w bełchatowskim oddziale PZHGP, gratuluję udanego sezonu lotowego oraz życzę dalszych sukcesów” – mówił podczas Gali Mistrzów prezydent Marek Chrzanowski.

 

Hodowcy gołębi Okręgu Piotrków rozegrali współzawodnictwo m.in. w kategoriach: A-krótki dystans: loty od 100 do 400 km, B-średni dystans: loty od 300 do 600 km, C-długi dystans: loty powyżej 500km, M-maraton: loty powyżej 700km, w Generalnym Mistrzostwie Polski oraz w kategorii gołębi młodych.

 

Na wysokich pozycjach w Generalnym Mistrzostwie Polski uplasowali się:

 

1. Sławomir Nowakowski – Tomaszów Mazowiecki

2. Mariusz Sadawa – Radomsko

3. Zdzisław Sobociński – Radomsko

4. Andrzej Lizak – Bełchatów

5. Karol i Kamil Kubicki – Bełchatów

6. Grzegorz Owczarek – Radomsko

7. Marek Gębicz – Radomsko

8. Stefan i Krzysztof Witecki – Opoczno

9. Piotr Madej – Tomaszów Mazowiecki

10. Arkadiusz Śmieszkowicz – Bełchatów

 

Szczegółowe wyniki w Generalnym Mistrzostwie Polski oraz w pozostałych kategoriach dostępne są do pobrania w załączniku. Na temat podsumowanie sezonu lotowego przez oddział PZHGP w Bełchatowie więcej można przeczytać TUTAJ

 

Wszystkim hodowcom gołębi pocztowych z Okręgu Piotrków, a zwłaszcza tym zrzeszonym w naszym mieście życzymy wielu osiągnięć i sukcesów w przyszłorocznym sezonie lotowym.

 

>>>Zestawienie wyników

 

Zamieścił: TK

Autor: AR

Fot. Oddział PZHGP - Bełchatów

 

{gallery gala|Galeria zdjęć}

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020