Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Podczas obchodów jubileuszu Skra kibice poznali skład Skry na najbliższy sezonPodczas oficjalnych obchodów jubileuszu kibice poznali skład Skry na najbliższy sezon

 

Z okazji 90-lecia istnienia Skry Bełchatów klub przygotował niespodziankę dla kibiców. Mowa o jubileuszowym turnieju, w którym obok gospodarzy do walki stanęły trzy zespoły z czołówki Plus Ligi. W Hali Energia zaprezentowany został też skład dziewięciokrotnych Mistrzów Polski.Rok 2020 jest wyjątkowy dla KPS Skra Bełchatów. Od dziewięciu dekad jego siatkarze walczą o najważniejsze w kraju, Europie i na świecie tytuły, dostarczając jednocześnie kibicom emocji na najwyższym, sportowym poziomie. – Od samego początku Skra jest nierozerwalnie związana z naszym miastem, wrosła w jego historię i serca kilku pokoleń bełchatowskich kibiców. Wszystkim siatkarzom, trenerom i władzom życzę kolejnych pięknych jubileuszy i samych wygranych meczów, które potwierdzą silną pozycję klubu w całym siatkarskim świecie – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa obchody 90-lecia istnienia klubu miały inną formę, niż pierwotnie planowano. By jak najlepiej uczcić ten wyjątkowy w historii klubu moment, w hali Energia odbył się “Jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów”. Dlaczego zdecydowano się na taką formę uczczenia rocznicy działalności klubu, na oficjalnej stronie Skry tłumaczy jej prezes. - Sięgając pamięcią, przez wiele lat graliśmy w Bełchatowie Turniej o Puchar Prezesa Elektrowni, jednak dziś już go nie ma. Chcieliśmy wrócić do tych historycznych wydarzeń. Turniej jest dla nas ważny również pod kątem szkoleniowym, bo zaproszenie do udziału w nim przyjęły drużyny, które są gwarantem wysokiego poziomu sportowego i to blisko rozpoczęcia rozgrywek 12 września – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

 

W turnieju udział wzięły silne ekipy z Ligi Mistrzów Świata: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Zawiercie. W wielkim finale, który rozegrany został w niedzielę, 23 sierpnia, spotkali się gospodarze z Zaksą. Ostatecznie triumfowali siatkarze z Kędzierzyna – Koźla, wygrywając trzy sety – 25:18, 25:14 i 28:26. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Aluronu, a czwarte Jastrzębski.

 

>>> Fotogaleria: 90-lecie Skrzy Bełchatów

 


Turniej był też doskonałą okazją do prezentacji bełchatowskiej drużyny na nadchodzący sezon 2020/2021. Od 12 września żółto-czarne barwy reprezentować będą: atakujący - Bartosz Filipiak, Dušan Petković; przyjmujący - Taylor Sander, Milan Katić, Milad Ebadipur, Mikołaj Sawicki; środkowi – Karol Kłos, Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Norbert Huber; rozgrywający - Grzegorz Łomacz, Mihajlo Mitić; libero - Kacper Piechocki, Robert Milczarek. W walce o kolejne sukcesy i mistrzowskie tytuły poprowadzą ich Michał Mieszko Gogol i jego asystent Radosław Kolanek.


AP

 

W jubileuszowym turnieju Skra Bełchatów zajęła drugą lokatęW jubileuszowym turnieju Skra Bełchatów zajęła drugą lokatę

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl