Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

mcs uwaga www Najbliższe wydarzenia sportowe, organizowane przez Miejskie Centrum Sportu, zostały odwołane


Miejskie Centrum Sportu odwołało dwie zaplanowane na kwiecień imprezy - Piątka przez Las oraz Bieg Nocny. W związku z epidemią koronawirusa decyzja nie mogła być inna. Najważniejsze jest bowiem zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Zwroty opłat startowych wypłacane są na bieżąco.

 

Sportowcy nie pobiegną w kwietniu ani w przełajowej Piątce przez Las, ani w IV Bełchatowskim Biegu Nocnym. Zmiany w kalendarzu miejskich imprez sportowych podyktowane są oczywiście przedłużającą się w kraju sytuacją wywołaną przez koronawirusa.


Pierwszy bieg zaplanowany był na 5 kwietnia, drugi wystartować miał 25 kwietnia. Oba - i ten pięcio-, i ten dziesięciokilometrowy - wchodzą w skład Bełchatowskiej Triady Biegowej. Kończy ją z kolei popularna w środowisku biegaczy listopadowa „Piętnastka”. W obu odwołanych imprezach udział mogło wziąć w sumie ponad 700 zawodników. Trzeba przyznać, że listy startowe szybko się zapełniały.


Kiedy i czy w ogóle biegi te się odbędą? Trudno w tym momencie na to pytanie odpowiedzieć. - W chwili obecnej ciężko o jakiekolwiek założenia terminowe na nadchodzące tygodnie. Organizacja najbliższych imprez była już na zaawansowanym etapie i podjęcie decyzji o ich odwołaniu było bardzo trudne. Jednakże bezpieczeństwo uczestników naszych wydarzeń jest dla nas priorytetem – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które jest organizatorem biegów.


Co ważne, zawodnicy, którzy uiścili już opłaty startowe, mogą liczyć na ich zwrot. MCS właśnie ruszył z ich wypłatami. Więcej na stronie http://mcs.belchatow.pl oraz profilu facebookowym organizatora.

 

Fot. MCS

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl