Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Pięciu młodych zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zostało Mistrzami PolskiPięciu młodych zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zostało Mistrzami Polski

 

Wychowankowie Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego z zakończonych 12 lipca Mistrzostw Polski U18 przywieźli cztery medale – dwa złote i dwa srebrne. Każdy z pięciu startujących w zawodach młodych bełchatowskich sportowców został Mistrzem Polski, sam klub zaś w klasyfikacji medalowej zajął trzecie miejsce.


Mateusz Górny, Oskar Łucki, Adam Patrzyk, Filip Chrosta i Jakub Bracki to nowi Mistrzowie Polski w kategorii U18. Pierwszych czterech wywalczyło złoto w sztafecie 4x100 m uzyskując rewelacyjny czas 42,17 s. - Predyspozycja dnia, mega duża motywacja i super płynne zmiany dały nam ten sukces. Chłopcy mogli już rok temu o to powalczyć ale niestety wtedy kontuzja jednego z nich zabrała nam możliwość walki o medale, dlatego teraz motywacja była podwójna zresztą zbudowaliśmy taki "team spirit" w BKL-u - komentuje trener młodych lekkoatletów Łukasz Mantyk.


Jakub Bracki natomiast zdeklasował swoich konkurentów w trójskoku. Już w pierwszej próbie ustawił cały konkurs, ostatecznie z rekordem życiowym 13,82 m zdobył tytuł Mistrza Polski. - W tym samym konkursie o podium otarł się kolejny bełchatowianin – Adam Patrzyk, który z 13,15 m uplasował się na czwartym miejscu.


Z Mistrzostw Polski U18, które rozgrywane były w Poznaniu, Mateusz Górny przywiózł także srebro z biegu na 100 m. W eliminacjach uzyskał 10,82 s, w finale pobiegł zdecydowanie szybciej i wyrównał swój rekord życiowy 10,68 s. Przegrał jedynie z liderem tabeli, Oliwierem Wdowikiem z Rzeszowa, który pobiegł o 0,09 s szybciej.


Czwarty medal dla BKL-u zdobył Oskar Łucki na swoim koronnym dystansie 110m przez płotki. Zawodnik BKL-u pewnie awansował do finału wygrywając bieg eliminacyjny z najlepszym czasem 14,10 s.

 

Z młodymi Mistrzami Polski spotkał się wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz, który nie krył dumy z osiągniętych przez lekkoatletów sukcesów. – W imieniu swoim i pani prezydent Marioli Czechowskiej dziękuję Wam, że tak fajnie i tak złoto reprezentujecie nasze miasto. Wiem, że ten sukces kosztował Was wiele godzin intensywnej pracy na treningach. Dziękuję też trenerowi, który na każdym treningu pokazuje Wam, że warto walczyć o swoje marzenia – mówi wiceprezydent Matyśkiewicz.


Już za kilka dni dwóch z naszych złotych lekkoatletów będzie ponownie walczyć o najwyższe medale. Mateusz Górny oraz Oskar Łucki wystartują w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Tegoroczne zmagania młodych sportowców rozegrane będą między 21 a 27 lipca w stolicy Azerbejdżanu, Baku. – Spodziewamy się zaciętej walki. Jest oczywiste, że oba biegi należy pobiec najmocniej w sezonie. Na mistrzostwach Polski żeby dostać się do finału wystarczyło pobiec z piątym w Polsce czas, tam będziemy musieli zrobić „życiówkę” – mówi Oskar Łucki. Jego kolega z drużyny, Mateusz Górny z uśmiechem dodaje: - Taki jest plan, zrealizujemy go bez problemu.

 

Trzymamy kciuki za naszych młodych mistrzów.

 

AP

 


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl