joombig banner rotation images

Menu

Miejskie lodowisko zaczyna sezonLodowisko miejskie rozpoczyna sezon 2013/2014! Amatorzy łyżwiarstwa będą mogli korzystać z obiektu już od 8. listopada.

 

Nie lada gratka dla miłośników zimowych sportów. Za oknem nie ma jeszcze śniegu, lodu i mrozu, a lodowisko miejskie przy ul. Edwardów 6 (os. Dolnośląskie) już rozpoczyna sezon. Oficjalne otwarcie odbędzie się w piątek, 8. listopada. Pierwsze wejście o godzinie 15:00. Ostatnie zostało zaplanowane na 19:30.

 

Amatorzy ślizgania mogą korzystać z obiektu siedem dni w tygodniu. Lodowisko, tradycyjnie będzie otwarte w godzinach 9:00-21:00. Większym zmianom nie ulega także harmonogram wejść. W tygodniu (poniedziałek – piątek) do południa będą się odbywać zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych. Później od ok. godz. 15:00 z tafli będą mogły korzystać osoby indywidualne. Zaś w weekendy, czyli w sobotę i niedzielę będzie się można ślizgać od godz. 9:00. Kolejne wejścia o 10:30, 12:00, 13:30 oraz 15:00, 16:30, 18:00 i 19:30. „Wzorem roku ubiegłego jednorazowe wejście będzie trwało 60 minut, czyli jedną godzinę. Co za tym idzie na czyszczenie lodu będziemy przeznaczać 30 minut. Dzięki temu zwiększymy jakość tafli lodu. Bełchatowianie będą mieć jeszcze lepsze warunki do ślizgania” - powiedział Wiktor Rydz, Koordynator Zespołu ds. Kultury i Sportu. Za 60 minut jazdy dzieci, młodzież i studenci (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej) zapłacą 2 zł, dorośli 5 zł. Osoby, które chciałyby skorzystać z lodowiska, a nie mają swoich łyżew mogą je wypożyczyć. Koszt wypożyczenia sprzętu na jedną godzinę, to 5 zł. „Dysponujemy blisko dwustoma parami łyżew we wszystkich rozmiarach. Wśród nich są zarówno łyżwy hokejowe, jak i figurowe. Każdy zainteresowany może także bezpłatnie wypożyczyć kask - mówi Marek Andrzejewski, Prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowe „AS” administrującego lodowiskiem dodając, że oprócz ślizgawki na amatorów łyżwiarstwa będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji. Mowa o dyskotekach na łyżwach, zawodach sportowych czy świątecznych zabawach. Atrakcji nie zabraknie zarówno dla najmłodszych i nieco starszych". 

 

Te osoby, którym łyżwiarstwo spodoba się szczególnie mogą dołączyć do drużyn hokejowych trenujących pod egidą Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego "AS". Dzieci i młodzież z Uczniowskiego Klubu Sportowego Niedźwiadek Hokej Bełchatów będą trenować trzy razy w tygodniu, zaś dorośli dwa. Terminy i godziny treningów drużyn będą podane wkrótce. W sezonie, na lodowisku miejskim będzie także działać profesjonalna szkółka jazdy figurowej. Mogą do niej dołączyć amatorzy łyżwiarstwa w każdym wieku. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na lodowisku.

 

Autor, zamieściła: AD-A


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020