Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

lis stawowczyk list gratulacyjny 0441

 

Idy Lis i Waldemara Stawowczyka chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Młoda trójboistka, zdobywczyni wielu złotych medali oraz mistrz i wicemistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów odebrali z rąk wiceprezydentów Bełchatowa – Łukasza Politańskiego oraz Ireneusza Owczarka gratulacje za ostatnie osiągnięcia.

 

Ida Lis, osiemnastoletnia mistrzyni Polski juniorek i seniorek, wielokrotnie już udowodniła, że w trójboju siłowym nie ma sobie równych. Po ostatnich sukcesach w Kanadzie, gdzie zdobyła wicemistrzostwo świata juniorek, przyszedł czas na kolejne trofea. Z listopadowych mistrzostw Europy w Kownie przywiozła cztery złote medale w kategorii 72 kg. W siadzie uzyskała 165 kilogramów, w wyciskaniu sztangi leżąc 90 kilogramów i w martwym ciągu 182,5 kilogramy, a wynik końcowy 437,5 kilogramów dał jej nowy rekord Polski zawodniczek w wieku do lat 18, 20 i 23.

 

- Mistrzostwa Europy to był ostatni start w sezonie 2018, więc najważniejszy tak naprawdę. Bardzo mnie cieszy, że stanęłam na najwyższym podium, że mogłam odsłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Byłam tam z trenerami, którzy wspierają mnie już trzy lata, to niesamowita chwila. Już od dzisiaj zaczynamy znów trenować, w marcu mam mistrzostwa Polski, które są eliminacjami do mistrzostw świata. Przechodzę do wyższej kategorii wiekowej, więc zaczyna się tak naprawdę zabawa i prawdziwa rywalizacja z dziewczynami, które mają wyniki kosmiczne. Jeśli przejdę eliminacje, to w Szwecji w czerwcu będą mistrzostwa świata, później jesienią puchar Polski i mistrzostwa Europy pod koniec roku – tak opowiada Ida o ostatnich zawodach i planach na najbliższy rok.

 

Wieloma sukcesami może pochwalić się również Waldemar Stawowczyk, przewodnik psiego zaprzęgu, czyli maszer. Od 2008 roku trenuje z psami grenlandzkimi, dzięki którym stanął na podium zarówno w randze mistrzostw Polski, Europy jak i świata. Jego grenlandy – Shantu i Ulvar znane są w środowisku maszerów jako „dwa czarne diabły”, bo to niezwykle waleczne i nieustępliwe psy. Nie zawiodły także podczas ostatnich Mistrzostw Świata w słowackim Šamorín. W klasie na hulajnodze z dwoma psami Waldemar Stawowczyk Team wywalczył złoty medal.

 

- Na arenie polskiej jestem ja, a potem kolejni zawodnicy. Cieszę się, że ci, z którymi rywalizuję, to też są dobrzy zawodnicy i depczą mi po piętach. To działa motywująco. Przed moim teamem nowy sezon, który zaczynamy 12 stycznia w Werfenweng w Austrii. Następnie mamy puchar Europy, mistrzostwa Holandii, mistrzostwa Niemiec, a później szykujemy się do Rumunii i stamtąd wracamy do Niemiec na mistrzostwa świata. Kondycja psów jest bardzo dobra, nawet Shantu, „staruszek” 12,5-letni, trzyma się dobrze, świetnie się czuje i ciągle zachęca, żebym go brał na trening – mówi Stawowczyk.

APO

 

lis stawowczyk list gratulacyjny 0432

 

lis stawowczyk list gratulacyjny 0426

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl