Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Rusza nowy sezon na miejskim lodowisku.

 

Tradycyjnie już na początku listopada miejskie lodowisko wznawia swą działalność. Otwarcie nowego sezonu nastąpi w sobotę, 3 listopada, o godz. 9.00. Od kilku już lat lodowisko przy Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców.


Na otwarcie miejskiego lodowiska z niecierpliwością oczekują miłośnicy jazdy na łyżwach. Na ogół sezon trwa od początku listopada do końca marca. Prace przed otwarciem lodowiska ruszyły już kilka dni temu. Przygotowanie tafli lodowej w sytuacji, gdzie temperatura na zewnątrz sięga powyżej 10 stop. Celsjusza, wymaga systematycznego polewania przez 7-10 dni. Obecnie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik.


Pierwsze w tym sezonie wejście na lodową taflę możliwe będzie już w sobotę, 3 listopada, od godz. 9.00 do 21.00.


W sezonie 2018/2019 nie przewiduje się jakichś dużych zmian w harmonogramie oraz sposobie funkcjonowania lodowiska. Wzorem lat wcześniejszych na amatorów łyżwiarstwa Miejskie Centrum Sportu czekać będzie przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 9.00 do 21.00. Kolejne wejścia odbywać się będą w odstępach półtoragodzinnych, ostatnie przypadnie więc na 19.30. Dodajmy, że jeden półtoragodzinny blok obejmuje godzinę jazdy i pół godziny przerwy technicznej. Pracownicy lodowiska w tym czasie wykonują wszelkie czynności niezbędne dla właściwego utrzymania tafli lodowej.


Trzeba też pamiętać, że w godzinach przedpołudniowym na miejskim lodowisku w ramach zajęć wychowania fizycznego jazdę na łyżwach doskonalić będą uczniowie bełchatowskich szkół.


Oferta zajęć miejskiego lodowiska jest bardzo bogata. Poza wejściami indywidualnymi oraz grupowymi chętni mogą wziąć udział w zajęciach drużynowych. Przy Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie działają dwie drużyny hokejowe: „Niedźwiedzie” (seniorzy) oraz „Niedźwiadki” (juniorzy). Na czas treningów obu drużyn lodowisko zostaje wyłączone z użytku, dlatego warto pamiętać, że:


- w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30-17.30 – odbywają się zajęcia hokejowe UKS "Niedźwiadek",


- we wtorki i czwartki w godz. 19.30-21.00 – zajęcia hokejowe Towarzystwa "Niedźwiedź".

 

Ponadto w soboty (począwszy od 10.11.2018 r.) w godz. 12.00-14.30 oraz niedziele (od 11.11.2018 r.) 10.30-13.00 na lodowisku odbywać sie będą zajęcia Stowarzyszenia „Zima”.


Od kilku lat Miejskie Centrum Sportowe w Bełchatowie na lodowej tafli organizuje również zawody i turnieje sportowe, a także okolicznościowe dyskoteki na łyżwach.


Miejskie lodowisko każdego rodu przyciąga około 50 tys. osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Niewątpliwie zaletą lodowiska w Bełchatowie jest niewysoka cena biletów wstępu. Zgodnie z decyzją Marioli Czechowskiej, prezydenta Bełchatowa, w rozpoczynającym się sezonie ceny pozostają na takim samym poziomie jak w latach ubiegłych. Dzieci, młodzież szkolna, a także studenci (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej) za jednorazowe wejście zapłacą 2 zł, z kolei osoby dorosłe – 5 zł.


Plusem miejskiego lodowiska jest również możliwość wypożyczenia niezbędnego sprzętu (łyżew figurowych, hokejowych, kasków ochronnych, pingwinów asekuracyjnych). Koszt usługi to 5 zł/h.

 

Miejskie Centrum Sportu przewiduje tez możliwość dokonania rezerwacji lodowiska, a zrobić to można od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 pod numerem telefonu (44) 737 81 29.

Więcej informacji, uaktualniany na bieżąco harmonogram znajdziemy na stronie i facebooku Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.


KZB

Start 3 listopada o godz. 9:00.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl