Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

22 Bełchatowska Pietnastka już 4 listopada

 

Ponad tysiąc osób pobiegnie bełchatowskim ulicami. W najbliższą niedzielę, 4 listopada wystartuje bowiem 22 Bełchatowska Piętnastka. Start i meta tradycyjnie zlokalizowane są na ul. Dąbrowskiego, ale czasowe utrudnienia w ruchu będą czekać na kierowców na całej trasie biegu. Sprawdź, na jakich ulicach może być kłopot z przejazdem w godz. 10-15. Ruch pieszy będzie odbywał się bez zakłóceń.

 

Organizacja ruchu drogowego na czas trwania Bełchatowskiej Piętnastki:

 

  • w godzinach 11:00 – 14:45 ul. Dąbrowskiego (start/meta) na odcinku od skrzyżowania z ul. Okrzei do skrzyżowania z ul. 1-go Maja zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego;

 

  • w godzinach 12:00 – 14:30 zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicach:

- Dąbrowskiego na odcinku od pl. Wolności do ul. 1-go Maja;

- Kempfinówka na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Grota-Roweckiego;

- Sienkiewicza na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Kempfinówki;

- Słoneczna na odcinku od ul. Kujawskiej do ul. Sienkiewicza;

- Olsztyńska na odcinku od ul. Wschodniej do ul. Wielkopolskiej;

- Okrzei na odcinku od ul. Dąbrowskiego do Staszica;

 

  • w godzinach 12:00 – 14:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice:

- Dąbrowskiego na odcinku od ul. Okrzei do ul. 1-go Maja;

- Wąska;

- Zielona;

- Harcerska;

- Promienna;

- Jasna;

- Targowa;

- Kujawska.

 

  • Na czas wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Olsztyńskiej wyznaczony zostanie objazd ulicami: Olsztyńska – Mazowiecka – Słoneczna – Sienkiewicza, w tym samym przypadku na ul. Sienkiewicza wyznaczony zostanie objazd ulicami: Sienkiewicza – Kempfinówka – Czyżewskiego – Wschodnia. Z kolei na ul. Staszica na odcinku od wjazdu na boiska treningowe GKS Bełchatów do ul. Promiennej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

 

  • W związku z zamknięciem ww. ulic oraz dróg nastąpią również utrudnienia na ulicach prostopadłych do wyżej wymienionych. Ruchem będą kierować osoby uprawnione.

 

W związku z poruszaniem się po trasie zawodników, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów i wolontariuszy. Za powstałe utrudnienia wszystkich mieszkańców serdecznie przepraszamy.

 

Bełchatowska Piętnastka, którą wspólnie organizuje miasto, Miejskie Centrum Sportu i bełchatowski Klub lekkoatletyczny, wystartuje już po raz 22. Amatorzy biegania tradycyjnie mają do pokonania piętnastokilometrowy dystans. Trasa, jak zawsze prowadzić będzie ulicami: Dąbrowskiego (start) – gen. Ludwika Czyżewskiego – Wąska – Kempfinówka – Sienkiewicza – Słoneczna – Chełmińska – Wielkopolska – Łódzka – Olsztyńska – Wschodnia – Harcerska – Staszica – Promienna – Jasna – Okrzei – Dąbrowskiego (meta). Bełchatowska jest trzecim i zarazem ostatnim biegiem z Triady Bełchatowskiej.

 

Przy okazji Bełchatowskiej Piętnastki wystartuje także bieg na 5 kilometrów, ale limitów zawodników już jest wyczerpany. Bełchatów ponownie będzie miejsce podsumowania Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. Informacje na ten temat można znaleźć TUTAJ.

 

Więcej szczegółów odnośnie trasy "Piętnastki", a także regulamin można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

 

Bełchatowska Piętnastka - mapa trasy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl