Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Skra Bełchatów zdobyła Superpuchar Polski

 

Siatkarze PGE Skry Bełchatów obronili zdobyty przed rokiem Superpuchar Polski. Swoich rywali – Trefl Gdańsk żółto-czarni pokonali 3:0. To pierwsze trofeum mistrzów Polski w tym sezonie, ale na świętowanie zawodnicy nie mają zbyt wiele czasu, bo już w sobotę, 28 października kolejny mecz.

 

Siatkarski sezon dopiero nabiera tępa, a zawodnicy PGE Skry Bełchatów już mają na swoim koncie pierwszy sukces. 24 października ponownie wywalczyli Superpuchar Polski. Mimo tego, że grali na boisku przeciwnika – Trefla Gdańsk byli bezkonkurencyjni. Podopieczni Roberta Piazzy wygrywali poszczególne sety 25:17, 25:20, 25:20. Wynik 3:0 pozwolił żółto-czarnym zdobyć pierwsze w tym sezonie trofeum.

 

Jak czytamy na oficjalnej stronie PGE Skry Bełchatów to ważny dla drużyny triumf: - Przede wszystkim bardzo się cieszymy z tego sukcesu, bo był to dla nas jeden z celów na ten sezon. Zagraliśmy dobre spotkanie. Każdy z nas miał trochę lepsze i gorsze chwile, ale wygraliśmy całym zespołem. Przez te dwa tygodnie, w których jesteśmy razem, staraliśmy się nadrobić czas, wypracować schematy, popracować nad zgraniem. W środę były tego fajne symptomy. To wszystko złożyło się na to, że wygraliśmy ten mecz – mówi Mariusz Wlazły, kapitan Skry Bełchatów.

 

Były to szóste rozgrywki o Superpuchar Polski, a Skra Bełchatów zdobyła go już po raz czwarty. W 2012 roku wygrała 3:1 z Asseco Resovią Reszów, zaś w 2014 i 2017 wynikiem 3:1 z Zaksą Kędzierzyn-Koźle.

 

Fani żółto-czarnych mają nadzieję, że tak dobrze zaczęty sezon przyniesie kolejne zwycięstwa w tym dziesiąte Mistrzostwo Polski. Aby zobaczyć mistrzów na parkiecie nie trzeba zbyt długo czekać. Skra Bełchatów zagra już w najbliższą sobotę, 28 października w hali „Energia”. Tym razem zmierzy się z drużyną Indykpol AZS Olsztyn. Początek meczu o godz. 14:45.    

 

Skra Bełchatów z trofeum

 

 

 

AD-A

fot. źródło: www.skra.pl

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl