Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Marsz na Góry Borowskie

 

Pięćdziesiąt osób wzięło udział w tegorocznej – osiemnastej już edycji marszu na orientację Góry Borowskie 2018. Na zespoły czekała 11 kilometrowa wędrówka i kilka zadań do wykonania. Najlepsi otrzymali nagrody.

 

Trasa marszu jak zawsze prowadziła z Grocholic przez Kielchinów do Góry Borowskiej. Wybór szlaku nie jest przypadkowy. To właśnie na tych terenach we wrześniu 1939 roku rozgrywała się obrona reduty „Góry Borowskie”. – Marsz miał przybliżyć uczestnikom historię z tamtych lat, a także realia jakie otaczały żołnierzy we wrześniu 39 roku – mówi Łukasz Kwiecień, prezes Regionalnego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego ERSKA Bełchatów, które 22 września zorganizowało wyprawę. Marsz tradycyjnie wsprała prezydent Mariola Czechowska.

 

Wystartowało w niej dziesięć kilkuosobowych zespołów. W sumie przygotowaną trasę przemierzało blisko pięćdziesiąt osób. Wymarsz tradycyjnie był z Rynku Grocholskiego, gdzie drużyny otrzymały mapy z zaznaczona trasą. Oprócz pokonania 11 kilometrowej drogi na uczestników czekało także kilka zadań. Wśród nich m.in. udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem do celu i quiz wiedzy historycznej. – Konkurencje nie tylko miały sprawdzać wiedzę i umiejętność, ale przede wszystkim inspirować do rozwijania wiedzy o historii naszego kraju oraz umacniać patriotyzm i współdziałanie – tłumaczy Łukasz Kwiecień, prezes ERSKA Bełchatów.

 

Dla drużyn, które najszybciej pokonały wyznaczoną trasę i najlepiej poradziły sobie z zadaniami, czekały nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaś okolicznościowe plakietki, pamiątkowe dyplomy i ciepły posiłek.

 

Po raz osiemnasty odbył się marsz na Góry Borowskie

Maszerowali naszalkiem żołnierzy

Najlepsi otrzymali nagrody

 

AD-A

fot. ERSKA Bełchatów

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl