Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Trwają zapisy do turnieju z podwórka na stadion

 

Trwają zapisy do kolejnej edycji turnieju „Z podwórka na stadion”, którego ambasadorem jest sam Arkadiusz Milik. Pierwsze rozgrywki już w październiku, a wystartować mogą drużyny do rocznika 2006.  

 

Przed młodymi bełchatowianami okazja, aby sprawdzić swoje piłkarskie umiejętności. Do 30 września na stronie www.zpoworkanastadion.pl trenerzy i nauczyciele mogą zgłaszać drużyny, które chcą wystartować w ogólnopolskich rozgrywkach „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.

 

Zawody będą prowadzone w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. A wystartować mogą zespoły reprezentujące szkoły podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, kluby sportowe, a także organizacje, ale tylko te, które prowadzą działalność sportowo-edukacyjną. Po raz pierwszy w „Z podwórka na stadion” we wszystkich kategoriach wiekowych mogą również wystartować dziewczyny, które na co dzień występują w oficjalnych młodzieżowych rozgrywkach klubowych. - Zasada ta dotyczy również najmłodszej kategorii (U-8) chłopców. Z kolei ci starsi mogą trenować w klubach, ale nie mogą być uprawnieni do rozgrywek ligowych w sezonie 2018/19. Reguła ta nie dotyczy jedynie reprezentacji szkół, którym wolno zgłosić każde dziecko będące uczniem danej placówki, nawet młodych piłkarzy grających na co dzień w lidze w klubowych barwach – czytamy na stronie www.zpodwrkanastadion.pl.

 

Pierwsze rozgrywki, czyli gminne i powiatowe wystartują już w październiku, a potrwają do marca przyszłego roku. Od 18 marca do 26 kwietnia zaplanowane są finały wojewódzkie, a od 29 kwietnia do 2 maja rozegrane będą ogólnopolskie finały w Warszawie.  

Organizatorem turnieju tradycyjnie jest Polski Związek Piłki Nożnej. W tym roku „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” odbędzie się już po raz dziewiętnasty. Przez ten czas w turnieju wystartowało ponad 2 miliony dzieci, zaś przeszło 50 wychowanków turnieju zostało reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. To właśnie w tych zawodach swojej kariery zaczynali m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński, Marcin Kamiński czy Paulina Dudek.

Więcej szczegółów na www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl.

 

 

AD-A

fot. MCS

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl