Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowska Piętnastka odbędzie się już po raz 22.

 

Lista biegu rekreacyjnego towarzyszącego „Piętnastce”jest już zamknięta. 5 km zdecydowało się pokonać 120 biegaczy. Trwają zapisy na bieg główny. Chęć rywalizacji na dystansie 15 km zgłosiło na razie 300 osób, a limit wyznaczony przez organizatorów to 1250 miejsc.

 

Rusza kolejna, dwudziesta druga już odsłona Bełchatowskiej Piętnastki. Do startu zostało dokładnie 52 dni – zawodnicy na linii startu zameldują się 4 listopada. Śmiałkowie będą mieć do pokonania 3 pętle o łącznej długości 15 km. Bieg po raz kolejny prowadzić będzie ulicami naszego miasta, m.in. Dąbrowskiego, Czyżewskiego, Sienkiewicza, Staszica, Okrzei. Start i meta zlokalizowane będą przy hali Energia, gdzie mieścić się będzie Biuro Zawodów. Biegowi głównemu towarzyszyć będzie tzw. bieg rekreacyjny na dystansie 5 km. Obie trasy mają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


Rokrocznie "Piętnastka" zbiera coraz lepsze recenzje, choć powróciła do kalendarza imprez biegowych w 2009 r. po czternastoletniej przerwie. Z roku na rok na starcie staje coraz większa liczba zawodników, w roku 2017 było ich ponad 1200. Kibice mogli dopingować bełchatowian, ale także biegaczy z całej Polski i kilku krajów europejskich - do Bełchatowa przyjechali sportowcy z Ukrainy i Austrii a także biegacze z naszych miast partnerskich: węgierskiego Csongradu i czeskich Pardubic. - Cieszę się, że największa bełchatowska impreza biegowa jest atrakcją dla miłośników tego sportu z całego kraju. Do Bełchatowa przyjeżdżają mistrzowie świata, zagraniczni goście i sportowcy w różnym wieku. Mam nadzieję, że w listopadzie będziemy mogli gościć tak imponującą liczbę biegaczy, jak w latach poprzednich – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


Lista na krótszy z biegów jest już zamknięta. Osiągnięty został limit 120 osób, które poza zgłoszeniem dokonali również opłaty startowej. W dalszym ciągu otwarta jest natomiast lista biegu głównego na 15 km – do tej pory zapisało się już ponad 300 biegaczy. Każdy, kto chce spróbować swoich sił na flagowej bełchatowskiej imprezie, może zapisać się do 29 października lub do wyczerpania ustalonego przez organizatorów limitu, który w tym roku wynosi 1250 osób.


Przy uiszczaniu opłaty startowej, istotny jest termin zapisu. Do końca września opłata za start na trasie głównej wynosi 45 zł, następnie do 21 października będzie to 55 zł, a później, tzn. do końca miesiąca - 65 zł. Za start w biegu rekreacyjnym chętni muszą zapłacić 10 zł. Biegacze startujący w kategorii K-60, M-60 i powyżej są zwolnieni z uiszczania wpisowego.


Zapisywać można się TUTAJ. Za poprawne zgłoszenie uważane będzie wypełnienie formularza oraz dokonanie opłaty wpisowej, która do końca września wynosi 45 zł. Podczas tego procesu każdy zawodnik ma obowiązek zadeklarowania startu ze strefy czasowej, odpowiadającej jego rzeczywistym możliwościom biegowym.

Na trasie prawdopodobnie obecni będą pacemakerzy, którzy, podobnie jak w roku ubiegłym, będą utrzymywać stałe tempo dostosowane do określonego czasu. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnicy Bełchatowskiej Piętnastki będą mieli możliwości osiągnięcia rekordów życiowych.


Zwycięzcy "Bełchatowskiej Piętnastki" w latach poprzednich:

 

  • 19.11.2017 – 45:43 Mykola Iukhymcuk  (Ukraina)
  • 20.11.2016 - 45:47 Andrzej Starżyński (Polska)
  • 22.11.2015 - 45:47 Mykola Iukhymcuk  (Ukraina)
  • 23.11.2014 - 45:41 Sirma Haron  (Kenia)
  • 17.11.2013 - 45:07 Oleksander Matvichiuk  (Słowacja)
  • 18.11.2012 - 44:45 Bogdan Semonowicz (Ukraina)
  • 19.11.2011 - 45:25 Henryk Szost (Polska)
  • 20.11.2010 - 44:48 Henryk Szost (Polska)
  • 21.11.2009 - 45:13 Michał Kaczmarek (Polska)


"Piętnastka" to trzeci i ostatni etap "Bełchatowskiej Triady". W marcu odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym", a w kwietniu II Bełchatowski Bieg Nocny.

Bełchatów, podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku będzie miejscem podsumowania „Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego”, a zarazem ostatnim akcentem rundy jesiennej. W jej trakcie biegacze mogli uczestniczyć m.in. w łódzkim maratonie oraz łowickim półmaratonie.

 

AP

Trasa XXII Bełchatowskiej Piętnastki

 

 

 

Zapisy na Piętnastkę trwają do 29. października 2018 roku

 

Piętnastka zakończy Cykl Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl