Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

4 sierpnia odbyła się druga edycja turnieju piłki plażowejZa nami druga edycja  turnieju siatkówki plażowej. W upalną sierpniową sobotę do Bełchatowa przybyli zawodnicy z całej Polski. Po kilkugodzinnych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców - złoto zdobyli Kamil Kosz i Michał Sendalski. Obok ciekawego widowiska sportowego na startujących w zawodach i kibiców czekały różne atrakcje.


Tegoroczny turniej PGE Skra Plaża Open odbył się 4 sierpnia na boiskach do siatkówki plażowej przy Szkole Podstawowej nr 12. Bełchatowskie zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, tak ze strony zawodników, jak i kibiców. Do rywalizacji przystąpiło 16 par z całego kraju, w tym ubiegłoroczni zwycięzcy Michał Kobierecki i Piotr Strożek (zloto) oraz  Kamil Chaber (srebro) w nowym duecie z Patrykiem Smyrskim. Turniej rozegrano systemem brazylijskim. Siatkarskie zmagania rozpoczęto tuż po godzinie 9:00.

Po czterech godzinach zaciętej walki wyłoniono cztery pary półfinałowe. W pierwszym meczu zobaczyliśmy ubiegłorocznych zwycięzców oraz duet Kamila Droszyńskiego (nowy rozgrywający PGE Skry) i Krzysztofa Czajkowskiego. Pojedynek ten w dwóch setach wygrali reprezentanci żółto-czarnych.W drugim półfinale zmierzyli się Kamil Kosz i Michał Sendelski z Bartoszem Woźniakiem i Jarosławem Janasem. W tym dwusetowym boju zwyciężyła para Kosz/Sendalski. Po rozgrywkach finałowych złoto trafiło do Kamila Kosza i Michała Sendelskiego, a srebro do Kamila Droszyńskiego i Krzysztofa Czajkowskiego. W meczu o brąz zwycięstwo odniósł duet Kobierecki/Strożek.

Patronat honorowy nad turniejem objęło Miasto Bełchatów. Puchary oraz upominki dla najlepszych par wręczyli Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska oraz nowy przyjmujący PGE Skry Bełchatów Piotr Orczyk.

Dla uczestników turnieju oraz kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje, m.in. rozstawiono specjalną kurtynę wodną oraz leżaki, na których można było nieco odsapnąć. Turniej ten niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci i zawodników, i fanów plażowej piłki siatkowej. Organizatorzy mają nadzieję, że rozgrywki na stałe wpiszą się w kalendarz imprez sportowych w Bełchatowie. 

KZB

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl