Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Triathlon Energy w BełchatowiePływanie w zbiorniku Słok, trasa biegowa prowadząca ulicami miasta, trasa rowerowa umożliwiająca zobaczenie uroków okolicy i meta w samym sercu Bełchatowa - tak zapowiada się bełchatowska edycja Triathlon Energy, która czeka nas już 22 lipca

 

Bełchatowski Triathlon Energy 2017 okazał się wielkim sukcesem miasta. W ubiegłym roku na linii startu stanęło 430 zawodników z całej Polski, a ich zmagania ściągnęły tłumy kibiców. Jak będzie w tej edycji? Przekonamy się już 22 lipca. Obecnie na listach startowych jest ponad 330 zawodników, do dnia imprezy organizatorzy spodziewają się około 450 osób na zawodach. Zapisać można się TUTAJ.

 

- W triathlonie wezmą udział profesjonaliści, ale i amatorzy, dla których start w imprezie często jest odskocznią od codzienności i doskonałą formą rozrywki. Wierzę, że na starcie zobaczymy wielu bełchatowian, dla których bieg ulicami miasta i finisz na placu Narutowicza będzie niezwykłym przeżyciem. Również i dla ich kibiców, którzy będą mogli wspierać swoich bohaterów w rodzimym mieście - mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Ze względu na rozpoczynające się w lipcu prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Armii Krajowej i al. kard. Wyszyńskiego, trasa rowerowa składać się będzie z dwóch części - pętli pomiędzy Słokiem a Grocholicami oraz dojazdu do placu Narutowicza ulicami Wojska Polskiego, Armii Krajowej, Staszica, Okrzei i Kwiatową. Natomiast meta oraz strefy finiszera i kibica, podobnie jak w 2017 roku, znajdować się będą w samym centrum Bełchatowa, na placu Narutowicza.

 

Triathlon to sport składający się z trzech dyscyplin następujących po sobie –pływanie, jazda na rowerze i bieg. O wyniku końcowym decyduje łączny czas trzech dyscyplin, od startu pływania do mety biegu łącznie z czasem poświęconym na przebranie się.

 

Uczestnicy zostaną przydzieleni do jednej z sześciu kategorii wiekowych (decyduje rok urodzenia). IM, czyli Ironman to zwyczajowa nazwa dystansu – 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu. Bełchatowski Triathlon Energy zostanie rozegrany na 3 dystansach: 1/2 IM ( 1,9 – 90 – 21,1), 1/4 IM (0,95 – 45 – 10,55) i 1/8 IM (0,475 – 22,4 – 5,25). Na wszystkich dystansach dodatkowo odbędzie się rywalizacjasztafetowa (pływak + kolarz + biegacz).

 

Organizatorzy ustalili limity czasu ukończenia zawodów, które odpowiednio będą wynosić 7 godzin 30 minut na dystansie 1/2 IM, 4 godziny 30 minut na dystansie 1/4 IM i 3 godziny na dystansie 1/8 IM.

 

Poniżej mapy wszystkich tras: pływackiej, rowerowej i biegowej.

 

Triathlon Bełchatów 2018 - pływanie

 

Triathlon Bełchatów 2018 - rower

 

Triathlon Bełchatów 2018 - bieg

 

 

 

 

 

Triathlon Energy Bełchatów 2017

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl