Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Rozpoczyna się rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta w siatkówce plażowejW sobotę, 9 czerwca rozegrany zostanie pierwszy turniej Grand Prix Bełchatowa w siatkówce plażowej. W sumie w cyklu rozegranych zostanie siedem turniejów. Kto zdobędzie Puchar Prezydent Bełchatowa, dowiemy się 1 września. Z kolei tenisiści są już na półmetku swoich rozgrywek. Kolejny, trzeci już turniej odbędzie się 16 czerwca.

 

Amatorzy siatkówki plażowej rozpoczynają rywalizację w Grand Prix. Jak przekonują organizatorzy, to dobry pomysł dla dzieci, młodzieży i dorosłych na zagospodarowanie wolnego czasu w czasie wakacji. Wszystkie turnieje rozgrywane będą na boiskach  plażowych  przy kompleksie sportowym Orlik na os. Bińków. W zawodach mogą startować osoby z terenu powiatu bełchatowskiego, które zgłoszą się do jednej z trzech kategorii wiekowych: szkoły podstawowe (chłopcy i dziewczęta), gimnazja (chłopcy i dziewczęta) oraz open (mężczyźni i kobiety). Zgodnie z regulaminem (załącznik poniżej) w rozgrywkach mogą brać udział trzyosobowe drużyny (2 zawodników podstawowych + 1 rezerwowy).

W sumie w cyklu rozegranych zostanie siedem zawodów:

 

  • 9 czerwca,
  • 16 czerwca,
  • 14 lipca,
  • 28 lipca,
  • 11 sierpnia,
  • 25 sierpnia,
  • 1 września.


Zapisy odbywać się będą w dniu turnieju na 30 min. przed rozpoczęciem rozgrywek, które planowane są na godz. 10.30. Drużyny biorące udział w Grand Prix, aby zostały uwzględnione w klasyfikacji końcowej, muszą wziąć udział w co najmniej 3 turniejach.  Suma punktów zdobytych we wszystkich zawodach zdecyduje o zajętym miejscu. Do najlepszych drużyn z całego cyklu trafią nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale także nagrody rzeczowe, o co zadbali organizatorzy Grand Prix, czyli miasto Bełchatów oraz Bełchatowski Szkolny Związek Sportowy.

Grand Prix w tenisie ziemnym jest już na półmetkuZ kolei rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa w tenisie ziemnym jest już na półmetku, mowa tu o rundzie zasadniczej. W rozegranym na Miejskich Kortach Tenisowych drugim turnieju cyklu ponownie triumfował Zbigniew Maruszak. Kategoria 50+ od dawna zdominowana jest przez Maruszaka, który nadal czeka na zawodnika lepszego od siebie. Niepokonany bełchatowianin w weekendowych zawodach pokonał Dariusza Brzozowskiego (6/1, 6/3), Krzysztofa Drzewosza (6/3, 6/3) i w finale bez problemów Zbigniewa Jasińskiego 6/3, 6/2. Klasyfikację kategorii po dwóch turniejach otwiera Maruszak (240 pkt.) przed Jasińskim (180) i Drzewoszem (125).

W zmaganiach kat. OPEN triumfował Grzegorz Puźniak. Nastoletni tenisista w ostatnim spotkaniu zawodów rywalizował z Piotrem Radziejewskim, gdzie przegrał pierwszego seta 6/7. Jednak wówczas najlepszy bełchatowski tenisista ubiegłego sezonu ze względu na stan zdrowia poddał spotkanie. Liderem klasyfikacji jest Puźniak (195), który o 70 pkt. wyprzedza Roberta Milera, Kamila Matacza i Mariusza Strojkowskiego.

Rozgrywki deblowe to sukces pary Piotr Radziejewski – Krzysztof Drzewosz, co dla obu było pierwszą wiktorią w tej kategorii. Decydujący pojedynek, w którym zagrali z duetem Grzegorz Puźniak – Kamil Matacz, zapewnił kibicom tenis na wysokim poziomie, wiele emocji i zwrotów akcji oraz aż trzy sety. Finalnie faworyci zwyciężyli 4/6, 7/6 i 10/7.


Trzeci turniej sezonu regularnego „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa zaplanowano na weekend 16-17 czerwca. Początek września to czwarty turniej Grand Prix. Więcej informacji na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

 

AP, MCS


fot.1/ BSZS

fot.2./MCS

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl