Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Znamy zwycięzców eliminacji deskorolkowych mistrzostw polski. O „dzikie karty”, czyli przepustki do finałów, rywalizowało w sumie 65 osób. Wśród nich krajowa elita, a także goście z zagranicy.

 

Bełchatów ponownie był pierwszym przystankiem mistrzostw polski w jeździe na deskorolce. Podobnie, jak przed rokiem, i tym razem na bełchatowskiej skateplazie spotkali się najlepsi zawodnicy z różnych stron kraju. Swoje umiejętności prezentowali też goście z Białorusi, Czech i Słowacji. Najmłodszy amator trików na deskorolce miał zaledwie 8 lat. Popisy wszystkich można było podziwiać przez kilka godzin w sobotę 26 maja. Zawodników powitała prezydent Mariola Czechowska, która wspólnie z Miejskim Centrum Sportu podjęła się organizacji zawodów. – Witam wszystkich serdecznie na bełchatowskiej skateplazie. Cieszę, że Bełchatów już po raz drugi może być gospodarzem eliminacji. Życzę wam, jak najlepszych wyników i wielu sportowych emocji – powiedziała podczas otwarcia zawodów prezydent Czechowska.

 

Zawodnicy rywalizowali o jak najlepsze noty. Bo to właśnie one mogły im zapewnić start w finałach cyklu. Najpierw deskorolkowcy zmierzyli się w „Jam Session”, czyli grupowych przejazdach. Przez kilka minut każdy z nich wykonywał różnorodne ewolucje. Ci, którzy otrzymali najwięcej punktów, przeszli do drugiego etapu – przejazdów indywidualnych. Ostatecznie w kategorii do lat 16 najlepiej wypadli: Filip Szalak,  Jean Semaan, Dawid Dubas. Wśród kobiet triumfowały:  Agata Halikowska,  Zuzanna Rodzoś i Olga Majewska, zaś w grupie mężczyzn: Vadik Romantsov, Dominik Ronduda, Andrzej Kwiatek. Zaś „Dzikie karty”, czyli start w finałach zapewnili sobie: Dominik Jaworski, Daniel Leśniak i Dominik Ronduda.

 

- Eliminacje Deskorolkowych Mistrzostw Polski, to kolejne tak duże wydarzenie na naszym skateparku. Pokazuje to, że taki obiekt był w mieście potrzebny. Bełchatowianie na co dzień chętnie korzystają z niego, coraz częściej też można na nim spotkać amatorów sportów ekstremalnych z innych miast – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Warto przypomnieć, że tuż obok budowany jest właśnie kolejny obiekt sportowy. Mowa o pumptracku, czyli dwóch torach rowerowych o różnym stopniu trudności. Na tym nie koniec. W ciągu dwóch najbliższych lat cały teren wzdłuż ulicy Turkusowej aż do placu zabawa przy ulicy Kredowej zostanie zagospodarowany. Oprócz skatepraku i torów rowerowych powstanie m.in. pełnometrażowe boisko, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia – dodaje prezydent Czechowska.

 

 - Zawody odbyły się w Bełchatowie po raz drugi i na pewno nie ostatni. Z opinii polskiej federacji skateboardingu wiemy, że obiekt jest bardzo dobry i cieszy się dużą popularnością wśród fanów tego sportu. Wystarczy przyjść na nasz skateprak po południu, żeby zobaczyć że chętnie korzystają z niego również bełchatowianie. Nawet maluchy, które jeżdżą po nim hulajnogami czy rowerami biegowymi – podsumowuje Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

 

AD-A

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl