Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na bełchatowskim skateparku spotkają się deskorolkowcy z różnych stron Polski fot. MCSDeskorolkarze z całego kraju spotkają się na bełchatowskim skateparku. Będą rywalizować o jak najlepsze noty, które zapewnią im start w finałach mistrzostw polski. Powietrzne akrobacje będzie można podziwiać w najbliższą sobotę 26 maja. Start zawodów o godz. 11:00.

 

Bełchatów ponownie będzie pierwszym przystankiem deskorolkowych eliminacji mistrzostw polski. Udział w zawodach zapowiedzieli już amatorzy m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Gdańska i Krakowa. Będą też lokalni  deskorolkarze i specjalni goście z Czech. Na ten moment zapisało się już 80 osób, ale liczba zawodników z pewnością będzie większa. Wciąż można się bowiem zgłaszać. Listy startowe zamkną się dopiero przed zawodami.

 

- Wszystkich, którzy czują się na siłach i posiadają odpowiednie umiejętności zapraszamy do startu w eliminacjach. Klasyfikacja będzie prowadzona w trzech kategoriach: zawodnicy do lat 16, kobiety open i mężczyźni open – mówi Marcin Szymczyk, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które wspólnie z miastem, Polish Skate Federation i Stowarzyszeniem Sportów Apostrov podjęło się organizacji zawodów.

 

Pewne jest, że każdy kto wystartuje w eliminacjach będzie rywalizować o jak najlepsze noty. Bo to one zapewnią im start w finałach cyklu. „Dzikie Karty”, czyli przepustki do tej fazy mistrzostw, trafią tylko do trzech zawodników. Powędrują także do nich nagrody na łączną pulę 5 tys. zł.

 

Bełchatów - 26 maja deskorolkowe eliminacje mistrzostw polski

Przed deskorolkowcami dwa etapy. Najpierw zmierzą się w „Jam Session”, czyli grupowych przejazdach. Przez kilka minut zawodnicy będą wykonywać różnorodne ewolucje. Ci, którzy otrzymają najwięcej punktów, przechodzą do drugiego etapu – przejazdów indywidualnych. Każdy ma dwie szanse, a do klasyfikacji końcowej będzie brany ten z zwiększą liczbą punktów.

 

O oprawę muzyczną zadba marka RedBull, zaś ci co zgłodnieją będą mogli skorzystać z foodtrucka. W przypadku złej pogody mistrzostwa zostaną przeniesione na nadzielę, godziny pozostaną bez zmian.

 

- Eliminacje Deskorolkowych Mistrzostw Polski, to kolejne tak duże wydarzenie na naszym skateparku. Pokazuje to, że taki obiekt był w mieście potrzebny. Bełchatowianie na co dzień chętnie korzystają z niego, coraz częściej też można na nim spotkać amatorów sportów ekstremalnych z innych miast – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Warto przypomnieć, że tuż obok budowany jest właśnie kolejny obiekt sportowy. Mowa o pumptracku, czyli dwóch torach rowerowych o różnym stopniu trudności. Na tym nie koniec. W ciągu dwóch najbliższych lat cały teren wzdłuż ulicy Turkusowej aż do placu zabawa przy ulicy Kredowej zostanie zagospodarowany. Oprócz skatepraku i torów rowerowych powstanie m.in. pełnometrażowe boisko, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia – dodaje prezydent Czechowska.

 

- Eliminacje odbywają się w Bełchatowie po raz drugi i na pewno nie ostatni. Z opinii polskiej federacji skateboardingu wiemy, że obiekt jest bardzo dobry i cieszy się dużą popularnością wśród fanów tego sportu. Wystarczy przyjść na nasz skateprak po południu, żeby zobaczyć że chętnie korzystają z niego również bełchatowianie. Nawet maluchy, które jeżdżą po nim hulajnogami czy rowerami biegowymi – podsumowuje dyrektor Szymczyk.

 

Plan zawodów:

godz. 10:00 – Otwarcie biura zawodów

godz. 11:00 – UNDER 16 – Eliminacje
godz. 12:00 – OPEN – Eliminacje
godz. 14:00 – FINAŁ GIRLS
godz. 15:00 – FINAŁ UNDER 16
godz. 16:00 – FINAŁ OPEN
godz. 17:00 – BEST TRICK VANS!
godz. 18:00 – Rozdanie Nagród

 

AD-A

fot. główne MCS

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl