Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W sobotę, 28 kwietnia, już po raz drugi odbędzie się w Bełchatowie bieg nocny. Tym razem start i meta zlokalizowane będą w samym centrum miasta – na placu Narutowicza, co z kolei będzie się wiązał z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Niedogodności kierowcy mogą spodziewać się między godz. 20.30 a 23.00. Kilka ulic będzie całkowicie wyłączonych z ruchu, natomiast na kilkunastu będą obowiązywały ograniczenia.

 

Zawodnicy będą mieli do pokonania dość szybką trasę wiodącą ulicami Czyżewskiego oraz Lecha i Marii Kaczyńskich, dzięki czemu, jak przewidują organizatorzy, część zawodników ma szansę poprawić rekordy życiowe. – Pozytywny odbiór organizacji biegu w ubiegłym roku spowodował, że realizacja drugiej edycji stanowiła jedynie formalność. Zwiększyliśmy liczbę uczestników, dodatkowo zapraszamy rodziny biegaczy, kibiców i wszystkich zainteresowanych. Wierzę, że tego dnia nikt nie będzie żałował spędzenia czasu razem z nami– wyjaśnia Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

 

Specjalny trening przed biegiem nocnym


W sobotę, 28 kwietnia, nocą ulicami Bełchatowa pobiegnie 333 zawodników. Oznacza to, że w centrum miasta wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Między godzinami 20:30 a 23:00 kierowcy mogą spodziewać się ograniczeń na kilkunastu ulicach miasta.


Całkowicie wyłączone z ruchu w tym dniu 28.04.2018 r zostaną:


• plac Narutowicza w (godzinach 20:30 – 23:00)
• Lecha i Marii Kaczyńskich (w godzinach 21:00 – 22:40)
• Czyżewskiego (w godzinach 21:00 – 22:40)


Na całej długości wyżej wymienionych ulic ruchem będą kierować osoby uprawnione, wraz z przemieszczaniem się biegaczy. W związku z poruszaniem się po trasie zawodników, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów i wolontariuszy.


Bełchatowski bieg nocny będzie drugim z wyścigów składających się na Bełchatowską Triadę. Przypomnijmy, że cykl rozpoczął bieg „Wilczym Tropem”, który odbył się 4 marca na błoniach przy Muzeum Regionalnym. Ostatnim biegiem triady będzie „Bełchatowska Piętnastka”, która w tym roku wystartuje 4 listopada. Każdy bieg będzie miał swojego zwycięzcę, ale zsumowanie wszystkie czasów pozwoli wyłonić najlepszych biegaczy Bełchatowa.

 

MCS

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl