Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Rowerowy plac zabaw powstanie przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą. Być może z nowoczesnych torów do jazdy rowerem mieszkańcy będą mogli korzystać już we wrześniu. Bełchatowski pumptrack będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

 

Pumptracki są hitem ostatnich lat w wielu miastach w Polsce, do tej grupy dołączy w tym roku także Bełchatów. Będzie to trzeci, pod względem wielkości, taki obiekt w kraju. Szaleć będzie można na dwóch torach rowerowych o różnym stopniu trudności. Flow track ucieszy starszych i bardziej doświadczonych wielbicieli sportów rowerowych, dając im m.in. możliwość wykonywania skoków z płynną jazdą na dużych, bezpiecznych zakrętach profilowanych. Przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności będą mieć wysokość od 50 do 170 cm. W części zwanej easy pump będą mogły bawić się nawet maluchy na rowerkach biegowych. Tor składać się będzie z niewielkich przeszkód (od 40 do 60 cm i przeznaczony będzie dla młodszych rowerzystów).

 

- Założyliśmy, że tory rowerowe będziemy budować w ramach środków, które mamy w budżecie – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Bardzo mi zależy, aby powstały, bo to świetne uzupełnienie oferty sportowej miasta dla mieszkańców w różnym wieku. Szukamy jednocześnie możliwości dofinansowania tej inwestycji. Złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu. Czekamy właśnie na rozstrzygnięcie. Mamy jednak zabezpieczone środki w budżecie miasta, dlatego 17 kwietnia podsialiśmy umowę z wykonawcą bełchatowską firmą Rebud.Wszystko ma kosztować 1,7 mln złotych – tłumaczy prezydent Czechowska. 

 

Pumptrack będzie doskonałym uzupełnieniem otwartego w 2016 roku skateparku, który okazał się strzałem w dziesiątkę, przyciągając tłumy amatorów wyczynowej jazdy. Spodoba się z pewnością nie tylko rowerzystom, ale także deskorolkarzom czy osobom na hulajnogach.Rowerowy plac zabaw to część projektu, zakładającego budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego wzdłuż ulicy Turkusowej aż do placu zabaw przy ulicy Kredowej. Oprócz dwóch torów rowerowych w jego skład wchodzi m.in. pełnometrażowe boisko, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia.

 

- Projekt na zagospodarowanie tego terenu jest od kilku lat. Jego realizacja miała kosztować blisko 13 mln złotych. Kiedy w 2015 roku przyjrzeliśmy się inwestycji uznaliśmy, że wspomniana kwota jest zbyt wysoka. Wtedy też zdecydowaliśmy, że zmienimy projekt i kolejne elementy będzie budować systematycznie – mówi prezydent Mariola Czechowska. – Skatepark udało się zbudować za 1,5 mln zł, pumptrack za  1,7 mln zł. Wiemy też, że koszt kolejnych elementów nie będzie już taki wysoki. Szacujemy, że całe zagospodarowanie wspomnianego terenu na os. Binków uda się nam zamknąć w kwocie 5 mln zł.  

 

A powierzchnia zagospodarowania kompleksu będzie niemała, bowiem ponad 2100 mkw., z czego blisko 900 mkw. stanowi powierzchnia asfaltowa. Bełchatowski pumptrackbędzie drugim największym obiektem tego typu w Polsce zaraz po nowosądeckim kompleksie, który jest dodatkowo największym rowerowym placem zabaw na skalę Unii Europejskiej.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl