Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Przed biegiem nocnym odbędzie się trening "Zmień bojler na kaloryfer"Drugi bełchatowski bieg nocny coraz bliżej. Już 28 kwietnia biegacze będą mieć do pokonania 10 km, start i meta będą w samym centrum miasta, czyli na placu Narutowicza. Przed startem rozgrzeją się podczas treningu „Zmień bojler na kaloryfer”. Bieg nocny to jeden z dwóch atestowanych przez PZLA biegów w mieście, tuż obok Piętnastki”. Oba wyścigi to także dwa ostatnie etapy bełchatowskiej triady biegowej.

 

II Bełchatowski Bieg Nocny cieszy się dużym zainteresowaniem, na linii startu stanie 333 biegaczy (taki limit ustalili organizatorzy). Aby pokonanie dziesięciokilometrowej trasy nie zakończyło się kontuzją, konieczna jest odpowiednia rozgrzewka. O to zadba Miejskie Centrum Sportu wspólnie z PEC, którzy przed biegiem organizują trening „Zmień bojler na kaloryfer”. W specjalnej strefie na placu Narutowicza, między godz. 18 a 21, zawodnicy pod okiem i kierunkiem instruktora będą mogli przygotować się do biegu i poprawić swoją kondycję fizyczną. Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma broszurę z zestawami ćwiczeń do samodzielnych treningów. Pomogą one wzmocnić mięśnie brzucha i poprawić sylwetkę przed latem. Zestawy dostępne są również na kanale YouTube i Facebooku pod nazwą „Ciepła Strona Życia”. – Zachęcamy do systematycznej aktywności fizycznej w ramach akcji treningowej “Zmień bojler na kaloryfer”. Przecież każdy z nas ma „kaloryfer,” tylko czasem niepotrzebnie schowany. Odkryjmy go więc na nowo – zachęcają organizatorzy.


Bieg nocny ma atest PZLATrasa II Bełchatowskiego Nocnego uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Maciej Tracz jest jednym z pięciu oficjalnych atestatorów tras biegowych w Polsce. Niedzielę spędził w Bełchatowie, gdzie dokonał oficjalnych atestów dwóch tras. - Jeżeli organizatorzy chcą mieć zapewniony porządny pomiar, z dokładnością do 10 cm, to wtedy przyjeżdżamy i dokonujemy go. Co ciekawe, błędy pomiarowe tras są nawet w granicach do 2 metrów - zdradza atestator i tłumaczy, że pomiaru dokonują jeżdżąc niezgodnie z przepisami, pod prąd, tak by biegacze mieli pewność, że pomiar został dokonany z właściwą dokładnością. - Jeździmy najkrótszą możliwą do przebiegnięcia linią - wyjaśnia.


Atestacja trasy przy użyciu specjalnego licznika mechanicznego dokonywana była w eskorcie Policji i Straży Miejskiej, tak by zachować właściwą ochronę atestatora i umożliwić przeprowadzenie procedury zgodnie z wymaganiami. Co ciekawe, uwzględniały one np. średnicę kół roweru czy liczbę osób do pomocy. Atest trasy zachowuje ważność przez 5 lat, a zawiera on m.in. dane geodezyjne.


Bełchatowski Bieg Nocny na nowej, atestowanej trasie o długości 10 km odbędzie się 28 kwietnia. Prowadzić ona będzie ulicami Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego, a start i meta ulokowane będą na placu Narutowicza. Lista startowa na to wyjątkowe wydarzenie została już zamknięta, ponieważ zgłosiły i opłaciły swój start 333 osoby. Termin tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki (15 km) to 4 listopada.

 

AP, MCS

 

Bełchatowianie pobiegną nocą 28 kwietnia
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl