Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Aleksandra Gaworska i prezydent Mariola CzechowskaBełchatowianka Aleksandra Gaworska ponownie jest na ustach całego, sportowego świata. Kilka tygodni temu pobiegła w polskiej sztafecie 4x400 metrów i wywalczyła srebrny medal Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Świata w Birmingham. Z wicemistrzynią spotkała się prezydent Mariola Czechowska, która pogratulowała jej determinacji i zapału. Bełchatowianka otrzymała też od miasta nagrodę, którą – jak podkreśla – z pewnością dobrze wykorzysta.

 

Srebrny medal, który wybiegała podczas mistrzostw w Wielkiej Brytanii, to już drugi tak ważny krążek w jej karierze. W sierpniu ubiegłego roku zadebiutowała na arenie międzynarodowej. Start w sztafecie okazał się szczęśliwy, bowiem podopieczne Aleksandra Matusińskiego, wywalczyły brąz. To właśnie wtedy sportowa kariera bełchatowianki nabrała tempa. Było złoto na Mistrzostwach Polski w Suwałkach, pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy U23 w Bydgoszczy, wyjazd na Uniwersjadę w Tajpej na Tajwanie.

 

Teraz w Brimingham Ola wspólnie z Justyną Święty-Ersetic, Patrycją Wyciszkiewicz, Małgorzatą Hołub-Kowalik wywalczyły srebro Halowych Mistrzostw Świata. – Mówiąc szczerze nie spodziewałam się, że wystartuję w Mistrzostwach. Przed zawodami zmagałam się bowiem z drobnymi problemami zdrowotnymi. Wszystko jednak ułożyło się tak szczęśliwie, że pobiegłam i w biegu eliminacyjnym, i finałowym – tłumaczy Ola Gaworska, która żartobliwie dodaje, że to nie jedyny uśmiech losu. – Najpierw 

Ola Gaworska wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw w Wielkiej Brytanii

okazało się, że mamy brąz – tak, jak w Londynie. Po chwili szok, dotarła do nas wiadomość, że sztafeta Jamajek została zdyskwalifikowana, a nam przypada srebro. Później okazało się, czego w ogóle się nie spodziewałyśmy, że ustanowiłyśmy nowy, halowy rekord Polski. Radość, jaka nam towarzyszyła, była niedopisania. Nie mogło więc zabraknąć „honorowej rundki” z flagą Polski – dodaje biegaczka.

 

Z sukcesu dwudziestotrzylatki było także dumnych wielu bełchatowian. Ola to przecież rodowita bełchatowianka. I to właśnie w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym stawiała pierwsze sportowe kroki.

 

– Otrzymałam wiele wiadomości z gratulacjami także od nieznanych mi bełchatowian. To bardzo miłe, że tak wiele osób cieszą moje sukcesy i dobrze mi życzą – powiedziała Gaworska. Determinacji, zapału i sportowej zawziętości, podczas specjalnego spotkania, pogratulowała jej również prezydent Mariola Czechowska. – Życzę kolejnych sukcesów. Niech wszystko układał się po Twojej myśli. To wielki zaszczyt, że Bełchatów może się pochwalić tak znakomitymi sportowcami. Prezydent Czechowska zaznacza także, że uznanie należy się nie tylko za ostatnio osiągnięte wyniki, ale również za pracę jaką każdy sportowiec wkłada w codzienne treningi – Wiem, że połączenie nauki i intensywnych zajęć sportowych wymaga od nie lada poświęcania, dlatego dziękuję za ten trud i piękną promocję Bełchatowa. Do gratulacji dołączył się również wiceprezydent Ireneusz Owczarek. 

 

Sportowy terminarz bełchatowianki jest napięty i pełen planów. Niemal zaraz po mistrzostwach w Birmingham Ola wyjechała na trzytygodniowy obóz do RPA. Później krótka przerwa na świąteczny odpoczynek i już za chwilę rozpocznie szkolenie w Hiszpanii. W maju zaczyna się sezon startowy, który potrwa przez cztery miesiące. W sierpniu chciałaby wystartować na Mistrzostwach Europy w Berlinie.

 

Prezydenci Bełchatowa spotkali się z wicemistrzynią świata

Medal wywalczony przez Aleksandrę Gaworską

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl