Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

333 biegaczy przebiegnie nocą 10 kmPrzed biegaczami jeszcze dwa ze składających się na bełchatowską triadę biegów – kwietniowy bieg nocny i listopadowa „Piętnastka”. Na pierwszy z nich już można się zapisywać, organizatorzy przewidują 333 miejsca. Przypomnijmy, że triadę zainaugurował 4 marca bieg „Tropem Wilczym”, w którym pobiegło stu pięćdziesięciu zawodników.


28 kwietnia już po raz drugi odbędzie się w Bełchatowie wyjątkowy uliczny bieg nocny. Tym razem uczestnicy będą mieli do pokonania 10 km, ze startem i metą w sercu Bełchatowa. Bieg rozpocznie się o godz. 21 na placu Narutowicza, a jego trasa prowadzić będzie ulicami Czyżewskiego oraz Lecha i Marii Kaczyńskich. Biegacze będą mieli do pokonania prostą i szybką trasę, która zapewne w wielu przypadkach umożliwi poprawę własnych rekordów życiowych. Limit uczestników przewidziany przez organizatora to 333 osoby, a opłata startowa wynosi 30 zł.


Trzech najszybszych biegaczy w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet oraz najlepszy biegacz i biegaczka z Bełchatowa otrzymają nagrody finansowe oraz puchary. – Pozytywny odbiór organizacji biegu w ubiegłym roku spowodował, że realizacja drugiej edycji stanowiła jedynie formalność. Zwiększyliśmy liczbę uczestników, a dodatkowo zapraszamy biegaczy, ich rodziny, kibiców i wszystkich zainteresowanych do centrum miasta, gdzie na placu Narutowicza zostanie ulokowany start i meta imprezy. Ta lokalizacja doskonale sprawdziła się na triathlonie, ale odebraliśmy również wiele sygnałów, że nasz lokalny bieg powinien też tam zagościć. Podjęliśmy to wyzwanie i wierzę, że tego dnia nikt nie będzie żałował spędzenia czasu razem z nami  – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor jednostki.


Biuro zawodów umiejscowione w budynku MCK Bełchatów zostanie otwarte o godz. 18. „II Bełchatowski Bieg Nocny” to drugi bieg „Triady Bełchatowskiej”. Podsumowaniem i zwieńczeniem cyklu będzie listopadowa „Bełchatowska Piętnastka”.


MCS

 

Trwają zapisy na II Bełchatowski bieg nocny

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl