Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

MCS administruje ścianką wspinaczkową w hali EnergiaKażdy może spróbować swoich sił we wspinaczce, wystarczy tylko odwiedzić halę Energia - Miejskie Centrum Sportu przejęło administrację nad znajdującą się w niej ścianką. Goście mogą korzystać z 7 punktów asekuracyjnych, dzięki czemu obiekt spełnia oczekiwania zarówno początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy.

 

Wspinaczka na sztucznej ścianie jest jednym z bardziej popularnych sportów, może być traktowana jako samodzielna dyscyplina lub jako forma treningu przez wyruszeniem w góry. To doskonały sposób na poprawę kondycji, spalenie zbędnych kalorii i wyrzeźbienie sylwetki. Ponadto wspinaczka pozwala nabrać pewności siebie i nauczyć radzenia sobie w każdej sytuacji.


Bełchatowianie o zaletach wspinania się mogą przekonać się w hali Energia, w której od 2007 roku dostępna jest ścianka. Obiekt przeszedł w administrację Miejskiego Centrum Sportu, którego pracownicy dbają o to, by chętni mogli wspinać się w miłej atmosferze, ale przede wszystkim przy bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa (wszystkie uchwyty, sprzęt do asekuracji i materac są atestowane), nad którym czuwać będzie wykwalifikowana kadra.


Bełchatowianie mogą korzystać ze ścianki głównej i boulderingowejWszyscy, którzy zdecydują się spróbować swoich sił mają do dyspozycji ścianę główną o wysokości 9,5 m, szerokości 6,25 m i powierzchni ok. 71 m2. Korzystać można także z mniejszej ścianki boulderingowej, która ma wysokość 2,3 m, szerokość 2,5 m, a powierzchnia wspinaczkowa wynosi ok. 30 m2. Aby zapewnić różnorodność tras, systematycznie zmieniany będzie rozkład uchwytów, dzięki czemu trenować mogą doświadczeni wspinacze, jak i amatorzy, którzy do tej pory nie mieli styczności ze wspinaniem.

 

Wspinanie się po ściance bulderingowej i z asekuracją górną odbywa się po zapoznaniu z regulaminem ścianki i podpisaniu stosownego oświadczenia!


Dla osób wspinających się w Hali Energia udostępnione jest miejsce do przebrania się i pozostawienia odzieży wierzchniej. Osoby te powinny posiadać obuwie sportowe o miękkiej podeszwie. Osoby do 15 roku życia chcąc skorzystać ze ścianki wspinaczkowej powinny przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Osoby w przedziale wiekowym 15 - 18 lat mogą korzystać ze ścianki bez opieki rodzica, bądź też opiekuna prawnego na podstawie wypełnionego oświadczenia o zgodzie z korzystania ze ścianki przez rodziców/opiekunów. Osoby pełnoletnie korzystają ze ścianki po podpisaniu oświadczenia w Hali Energia.

Ścianka wspinaczkowa będzie czynna w każdy poniedziałek (godz. 17-21) i czwartek (godz. 16-20), za wyjątkiem rozgrywania spotkań PGE SKRY Bełchatów bądź organizacji imprez komercyjnych na terenie hali. Cennik ścianki dostępny jest TUTAJ.


AP

 

fot./MCS

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl