Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miasto podpisało umowę m.in. na ogrodzenie boisk treningowychBełchatowska firma MK Budima wykona remont pomieszczeń zaplecza sportowego oraz ogrodzi boiska treningowe, z których korzysta GKS Bełchatów. Miasto podpisało umowę na realizację jednogo z zadań w ramach modernizacji miejskich obiektów przy ul. Sportowej.

 

O tym, że stadion i boiska treningowe wymagają remontu, wiadomo było jeszcze przed przejęciem obiektów przez Miejskie Centrum Sportu w kwietniu 2017 roku. W najgorszym stanie wydawały się dachy, które przeciekały. We wrześniu 2017 roku zmodernizowanych zostało blisko 300 m2 dachu trybuny północnej, remont przeszła też środkowa część dachu budynku głównego, ponadto naprawiono także rynny. Wszystkie roboty kosztowały miasto ponad 45 tys. złotych.

 

 

Dachy stadionu zmodernizowane
 

Teraz przyszła pora na drugi etap inwestycji pn. "Modernizacja infrastruktury sportowej GKS Bełchatów", a konkretnie na remont pomieszczeń zaplecza sportowego i ogrodzenie boisk treningowych. Miasto rozstrzygnęło przetarg na realizację tego zadania. Zgodnie z kosztorysem roboty powinny kosztować niecałe 780 tys. zł. To duża suma, ale magistrat od początku zakładał, że będzie się starał o pozyskanie środków zewnętrznych na konieczne prace remontowe przy ul. Sportowej. - Cieszę się, że nasze starania w Ministerstwie Sportu i Turystyki przyniosły skutek i jeszcze w tym roku Bełchatów otrzyma dofinansowanie, dzięki któremu możliwe będzie przeprowadzenie najważniejszych robót na stadionie – wyjaśnia Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.
 

Miejskie Centrum Sportu przejmuje stadion
 

W ramach ministerialnego programu „Modernizacja Infrastruktury Sportowej – Edycja 2017”  miejski budżet zasili 239 tys. złotych. Dofinansowanie wpłynie do miejskiej kasy zaraz po zakończeniu robót modernizacyjnych. - Pieniądze, które dostaliśmy z ministerstwa, razem z tymi zapisanymi w miejskim budżecie, wystarczą na wykonanie wszystkich, niecierpiących zwłoki prac – dodaje Ireneusz Owczarek, wiceprezydent Bełchatowa.


Prace na obiektach przy ul. Sportowej będą obejmować:


- wymianę ogrodzenia wokół boisk treningowych,
- remont pomieszczeń zaplecza sportowego,
- modernizację węzła cieplnego,
- wymianę grzejników,
- instalację wentylacji mechanicznej i ciepła technologicznego.


Zgodnie z podpisaną z wykonawcą umową, prace remontowe w pomieszczeniach socjalnych oraz ogrodzenie boisk treningowych powinny się zakończyć w połowie lipca.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl