Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Ida Lis leci do USA na zawody organizowane przez Arnolda SchwarzeneggeraIda Lis, stypendystka Miasta Bełchatowa, staje przed szansą na kolejny międzynarodowy sukces. Już 2 marca powalczy z ponad 80 zawodniczkami z 25 krajów w międzynarodowych zawodach siłaczy w Columbus w USA. Mowa o prestiżowych zawodach Arnold Strongman i Strongwoman World Championships 2018. Walkę w stanie Ohio mieszkająca w Bełchatowie mistrzyni świata juniorek w trójboju siłowym rozpocznie 2 marca.


Do zawodów Ida zakwalifikowała się podczas wrześniowych eliminacji w Kruszowie koło Łodzi. Wówczas do rywalizacji stanęło 37 zawodników z całej Polski, a wśród nich pięć kobiet. Do USA pojadą trzy z nich. Bełchatowianka była pierwsza w kategorii lekkiej i trzecia w kategorii open, co było sporą sensacją, bo debiutowała na tego typu zawodach.

Udział w najsłynniejszych na świecie zawodach organizowanych przez aktora, kulturystę i gubernatora Kalifornii, Arnolda Schwarzeneggera to nobilitacja, ponieważ startują w nich najlepsi siłacze z całego świata. Jak wspominają strongmani, którzy występowali w poprzednich latach, atmosfera konkursu jest niesamowita, Arnold Schwarzenegger zawsze się na nim pojawia, ściska ręce zawodnikom i wiesza na ich szyjach medale. Będzie to już trzydziesta edycja zawodów. W poprzednich latach trzykrotnie zwyciężali Polacy: Mateusz Baron (2011), Mateusz Kieliszkowski (2014) i Mateusz Ostaszewski (2017). Czy do tego grona dołączy Ida Lis? Przekonamy się już niebawem, bowiem zawody w amerykańskim Columbus rozpoczną się 2 marca i potrwają trzy dni.

 

Ida Lis jest stypendystką Miasta BełchatowaZawodniczki zmierzą się w sześciu konkurencjach, m.in. czeka jest tzw. spacer farmera (dwie walizki, każda po 80 kg), będzie także konkurencja przeniesienia na najdłuższą odległość 90-kilogramowej tarczy czy rzut 70-kilogramową kulą przez joka o wysokości 1,2 m. Kobiety mają takie same konkurencje jak mężczyźni, tylko oczywiście dobrane do ich kategorii wagowej.

Do startu Ida Lis przygotowywała się pod okiem Olgi i Michała Tyborów. Jednocześnie z treningiem typowym dla strongmanów, Ida kontynuowała trening w cyklu trójbojowym. Przypomnijmy, że 2 tygodnie po powrocie z USA Ida wystartuje w Pucharze Polski i eliminacjach do Mistrzostw Świata w swojej koronnej konkurencji. W 2017 roku Ida zdobyła tytuły mistrzyni świata juniorek, mistrzyni Polski juniorek a także pierwsze miejsce w Pucharze Polski juniorek. Dodatkowo podczas mistzostw w Mińsku na Białorusi z wynikiem 365 kg (total) i 155 kg (martwy ciąg) ustanowiła rekordy Europy juniorek w trójboju siłowym

 

Bełchatowiance życzymy sukcesów, zarówno na zawodach w Columbus, jak i późniejszych startach.

AP 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl