Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Najbliższy weekend w Bełchatowie to kilka imprez sportowych, które z pewnością zwrócą uwagę kibiców. Szczególnie, że są one poświęcone dyscyplinom nieco egzotycznym, mowa o hokeju podwodnym i rugby.

W sobotę i niedzielę, 7 i 8 października na basenie Sport Hotelu odbędzie się „AQUATTACK 2017”, czyli IV Mistrzostwa Polski w Hokeju Podwodnym. Wśród zespołów będzie reprezentant naszego miasta, Klub Hokeja Podwodnego „Aquarius”.  


– Hokej podwodny to sport, który trzeba poczuć aby polubić. Najlepiej wejść do wody, zobaczyć jak pływa się z maską. Stąd też otwarta formuła naszych treningów, gdzie każdy może przyjść, otrzymać od nas sprzęt i samodzielnie spróbować tego sportu – opowiada Jacek Janus z bełchatowskiego Aquariusa.


Dla kibiców, którzy w sobotę i niedzielę odwiedzą basen przy Sport Hotelu będą dostępne trybuny i ustawiony zostanie telewizor, na którym na bieżąco będzie wyświetlany sygnał z kamer zamieszczonych pod wodą. – Z góry fajnie widać moment rozpoczęcia gry, kiedy po obu stronach basenu swoje miejsce zajmuje sześciu graczy i w chwili startu płyną oni do krążka, jest dużo chlapania, a po chwili cisza. Wszyscy walczą już pod wodą – dodaje Jacek Janus.


Zespoły będą rywalizować o tytuł najlepszej drużyny kraju, a każda z nich może wystawić do 12 zawodników, przy czym do 10 zawodników na każdy mecz. Mecz to dwie połowy po 10 minut każda. Poza gospodarzami – Aquariusem – do Bełchatowa przyjadą zespoły z Trzebnicy (obrońcy tytułu), Wrocławia, Poznania, Ostrzeszowa, Olsztyna i Gdańska. Mistrzostwa rozegrane będą w systemie „każdy z każdym”. Na tej podstawie zostaną przyznane punkty poszczególnym drużynom. Za zwycięstwo w meczu drużyna zdobędzie 2 punkty, za remis punkt. Hokejowe zmagania będzie można oglądać między 8.00 a 14.00.  


Natomiast w piątek (6 października) Miejskie Centrum Sportu zaprasza do hali "Energia", gdzie rozegrany zostanie II turniej Bełchatowskiej Ligi Rugby Tag. Tym razem uczestniczyć w nim będą tylko uczniowie szkół podstawowych, którzy spośród siebie wyłonią finalistów Orlikowej Ligi Mistrzów w Rugby Tag. Początek zmagań młodych rugbystów o godz. 9.00.

 

 

fot./ MCS Bełchatów

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl