Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów to miasto stawiające na sport. Systematycznie powstają kolejne siłownie plenerowe, ale przede wszystkim nie brakuje klubów, których wychowankowie odnoszą światowe sukcesy. Ostatnio wspaniałe wyniki osiągnęli Aleksandra Gaworska i Daniel Lis. Z wybitnymi sportowcami spotkał się wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański.


- Gratuluję olbrzymich sukcesów. Jesteście na ustach świata i wpisaliście się już do historii sportu. Wielkie ukłony i podziękowania. Wasze zwycięstwa to także ogromna promocja miasta. Jestem dumny, że Bełchatów może pochwalić się, że to właśnie stąd pochodzą tacy wielcy sportowcy - dodał prezydent.


Aleksandra Gaworska, wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, to brązowa medalistka mistrzostw świata 2017. O tym, że pobiegnie w finale, dowiedziała się kilkanaście godzin przed startem. Na mistrzostwa do Londynu jechała jako rezerwowa do sztafety.  Jednak jej świetna postawa na treningach (pobiegła swoją nieoficjalną życiówkę na 250 m) sprawiła, że weszła do kadry.


-Miałam trochę szczęścia. Od poczatku było mówione, że do Londynu jadę jako rezerwowa. Na eliminacjach podstawowe zawodniczki nie pobiegły na miarę oczekiwań i trener zaryzykował. Tak jak inne dziewczyny dałam z siebie wszystko - dodaje Aleksandra.


W  sztafecie 4 x 400 metrów razem z bełchatowianką pobiegły także Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Justyna Święty. Zawodniczka podkreśla, że ma ambitne plany sportowe. Jeszcze w sezonie jesienno-zimowym wystartuje w halowym mistrzostwach świata w sztafecie, a w przyszłym roku czeka ją start na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Jej marzeniem jest także , aby na tę ostatnią imprezę wypracować minimum indywidualne.


22-letnia Aleksandra obecnie trenuje w KS AZS AWF Kraków. Zupełnie inaczej wygląda trening Danieal Lisa. - Prowadzę się sam, muszę sprawdzić na sobie, czy to co robię, faktycznie działa. Dzięki wynikom, które osiągam, które odnoszę, coraz więcej młodych osób w Bełchatowie interesuje się kalisteniką. Muszę się pochwalić, że kilku prowadzonych przez mnie chłopaków już odnosi swoje pierwsze, niewielkie  sukcesy - dodaje


Street Workout to dyscyplina, w której wykorzystuje się głównie ćwiczenia oparte na kalistenice. Jako obciążenie zawodnicy wykorzystują ciężar własnego ciała. Wiele ćwiczeń pochodzi z gimnastyk. Głównymi ćwiczeniami, które wchodzą w skład tak zwanej bazy są pompki, podciągnięcia oraz dipy. Dodatkowo wiele ćwiczeń pochodzi z gimnastyki jak front lever, back lever czy planche. Daniel Lis trenuje street workout od 2014 roku. Zaczynał w lokalnej grupie „Calisthenics Team Bełchatów”. Obecnie reprezentuje Dynasty Workout.


W tym roku w Rzymie Daniel osiągnął swój największy jak do tej pory sukces.  W zawodach „Kenguru Pro Street Workout World Cup” był trzeci i tym samym zakwalifikował się do finału pucharu świata, który pod koniec roku odbędzie się w Gwadelupie. Niestety przez kontuzję kolana  bełchatowianinowi nie będzie mógł wystartowa w tych prestiżowych zmaganiach. Jak jednak zapewnia, o operacji i koniecznej rehabilitacji z pewnością powróci na najwyższe stopnie podium.  - Nie wyobrażam sobie życia bez sportu i adrenaliny, którą zapewnia rywalizacja - dodaje Daniel.


Podczas spotkania w bełchatowskim magistracie, Aleksandra Gaworska i Daniel Lis z rąk wiceprezydenta Politańskiego otrzymali listy gratulacyjne i nagrody pieniężne.

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl