Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ośrodek Kibice Razem został oficjalnie otwarty. Wszyscy sympatycy GKS mogą spotykać się w trybunie północnej stadionu miejskiego od poniedziałku do piątku. Bełchatowski ośrodek jest jednym z piętnastu podobnych w całym kraju. "Kibice Razem" to program Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wszystkie ośrodki są wpółfinansowane z dotacji ministerialnej i samorządów lokalnych (Miasto Bełchatów). Koordynatorem programu z ramienia MSiT jest Polski Związek Piłki Nożnej.


Bełchatowski Ośrodek Kibice Razem w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej uroczyście otworzył dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, Marcin Szymczyk. - Gratuluję Stowarzyszeni Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”, że tak sprawnie i szybko udało im się doprowadzić do powstania tego wspaniałego ośrodka. Wierzę, że ten ośrodek będzie prężnie działał przez wiele lat mając takich ludzi za kierownicą - dodał dyrektor Szymczyk.


Ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów istnieje od 1 lutego 2017 roku, jednak dopiero od maja otrzymał środki finansowe na utrzymanie lokalu i organizowanie eventów. Maj i czerwiec upłynął nam na remoncie i adaptacji siedziby ośrodka. – Mam nadzieję, że ten Ośrodek stanie się miejscem, gdzie każdy kibic znajdzie odpowiedź na swoje pytania i rozwiązanie na nurtujące go problemy. Chciałbym aby naszych eventów i inicjatyw było jak najwięcej, byśmy mogli promować nasze miasto i klub – zakończył Krzysztof Kostrzewa, koordynator Ośrodka w Bełchatowie.


Wszyscy sympatycy bełchatowskiej drużyny mogą przychodzić do ośrodka od poniedziałku do piątku. Młodzież szkolna w wieku 10-15 lat może między innymi pograć na konsoli czy pomóc w malowaniu opraw. W nowootwartej siedzibie przeprowadzane są także różnorodne warsztaty dla kibiców. W ośrodku odbywają się także zapisy na mecze wyjazdowe oraz dystrybucja karnetów na trybunę najzagorzalszych kibiców GKS-u.


Ośrodek współorganizujeróżne eventy (np. piknik rodzinny) i turnieje kibicowskie, jak choćby ostatni IV Ogólnopolski Turniej Ośrodków „Kibice Razem”. W tegorocznej edycji turnieju finałowego wzięły udział drużyny młodzieżowe składające się z zawodników w wieku do 11 lat. Drużyny reprezentowały 15 lokalnych ośrodków „Kibice Razem”, a także zaproszona drużyna młodych kibiców Stali Mielec. I to ona sięgnęła po najcenniejszy puchar zawodów pokonując w finale Motor Lublin, obrońcę tytułu. O końcowym wyniku decydowała seria rzutów karnych. W meczu o miejsce trzecie GKS Tychy zwyciężył Lechię Gdańsk. Kamil Soberka (KR Górnik) uznany został za najlepszego bramkarza turnieju. Królem strzelców został zdobywca dziewięciu bramek, zawodnik KR Motor Lublin, Kamil Andrzejewicz. Organizatorem zawodów był Polski Związek Piłki Nożnej z upoważnienia MSiT oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl