Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dach trybuny północnej stadionu miejskiego, a także budynku głównego są już wyremontowane. Tym samym zakończył się pierwszy etap modernizacji miejskich obiektów przy ul. Sportowej, z których korzysta GKS Bełchatów. Magistrat szuka wykonawcy, który podejmie się kolejnych prac remontowych.

 

Roboty związane z renowacją trwały kilka tygodni. W efekcie, blisko 300 m2 dachu trybuny północnej ma już membranę wraz z obróbką. Modernizację przeszła też środkowa część dachu budynku głównego. Na powierzchni ponad 330 m2 położono papę termozgrzewalną. Naprawiono także rynny. Wszystko kosztowało ponad 45 tys. zł.

 

Renowacja dachów, to tylko jedno z zadań składających się na modernizację miejskich obiektów przy ul. Sportowej, z których korzysta klub GKS Bełchatów. W planach jest jeszcze remont instalacji urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Prace w tym zakresie mają się zakończy w listopadzie tego roku. Na tym nie koniec. Miasto szuka właśnie wykonawcy, który podejmie się remontu  pomieszczeń zaplecza sportowego oraz wymiany ogrodzenia boisk treningowych. 11 września minął termin składania ofert do przetargu.

 

Modernizacja infrastruktury sportowej przy ul. Sportowej, którą obecnie administruje Miejskie Centrum Sportu, jest możliwa dzięki środkom zewnętrznym jakie miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mowa o kwocie 239 tys. zł, która zostanie wypłacona w dwóch transzach. Pierwsza – na kwotę 100 tys. zł zasili miejski budżet jeszcze w tym roku. Pozostałe pieniądze – 139 tys. zł miasto otrzyma w przyszłym roku, po zakończeniu wszystkich prac. 

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl