Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

MUKS Bełchatów, czyli młode koszykarki będą wspierane przez Wod-Kan. Dzięki dofinansowaniu z miejskiej spółki Klub będzie mógł kupić nowe stroje, opłacić przejazdy na mecze czy zorganizować obóz sportowy. Planów jest dużo.

 

- Skupiliśmy się na pomocy najmłodszym sportowcom. Szczególnie tym trenującym niezbyt popularne w Bełchatowie dyscypliny, aby dodatkowo zdopingować ich do rozwoju umiejętności, a także kreowania aktywnego i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Co ciekawe, większość mieszkańców nawet nie wie, że ci młodzi ludzie już odnoszą wielkie sukcesy na arenach krajowych i europejskich. Wierzymy, że za kilka lat część z nich będzie kontynuowało karierę sportową, zdobywając medale na największych imprezach międzynarodowych, a my chcemy im w tym pomóc – mówi Piotr Kopek, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN sp. z o.o. w Bełchatowie, który jednocześnie podkreśla, że z inicjatywą by wspierać młodych, utalentowanych sportowców wyszła prezydent Mariola Czechowska.

 

7 września przedstawiciele spółki i Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego działającego przy Szkole Podstawowej nr 13 podpisali dwuletnie porozumienie. W spotkaniu uczestniczył też prezydent Łukasz Politański oraz rodzice, których dzieci trenują w Klubie. Na początek do MUKS trafi 10 tys. zł. Jeśli drużyny będą odnosiły sukcesy jest szansa, że wspomniana kwota podwoi się.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisanego porozumienia. To ogromne wsparcie dla Klubu. MUKS rozwija się dynamicznie, powstają nowe drużyny, jeździmy coraz dalej na mecze. To wszystko rodzi koszty. Dzięki dofinansowaniu możemy spokojnie działać. Pomysłów, na co wykorzystać te pieniądze jest wiele. Myślimy o zorganizowaniu obozu sportowego, trzeba uiścić opłaty sędziowskie, zapłacić za dojazdy na mecze i start w nich. Może uruchomimy kolejne zespoły – powiedział Damian Nowak, prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13, przy której klub działa.

 

MUKS Bełchatów pierwsze kroki stawiał w 2010 roku. Dziś dziewczyny grają w czterech kategoriach wiekowych: U-16, U-13, U-12 i U-11. Przez zespoły przewinęło się kilka dziewcząt, których nazwiska są już dobrze znane w środowisku koszykarskim. Dwie zawodniczki - Magdalena Ressel i Wiktoria Warnecka grają w kadrze wojewódzkiej.

 

– Nasze drużyny mają już na swoim koncie kilka sukcesów. Wicemistrzostwo wywalczyliśmy podczas naszych pierwszych rozgrywek w lidze wojewódzkiej. Sezon później zdobyliśmy mistrzostwo. W 2015 roku Sara Rabenda znalazła się w gronie ośmiu najlepszych zawodniczek campów Marcina Gortata, zawodnika NBA. W nagrodę pojechała do Stanów Zjednoczonych – mówi Tomasz Wojciechowski trener i jeden z pomysłodawców założenia MUKS. – Dziś szkolimy blisko 50 dziewcząt. Poszukujemy właśnie zawodniczek do kolejnych grup – dodaje Wojciechowski. 

 

Porozumienie z MUKS Bełchatów to jedno z kilku działań, jakie Wod-Kan będzie realizować w ramach kampanii „Wspieramy rozwój bełchatowskiego sportu”. W mieście pojawiły się też billboardy, których twarzami są młodzi sportowcy z naszego miasta. Prezentowani są na nich: Ida Lis - mistrzyni świata w trójboju siłowym, sprinter Szymon Woźniak (oboje reprezentują Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny), tenisistka Nikola Niepsuj z Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego „AS”, która należy do ścisłej czołówki krajowej w swojej kategorii wiekowej, jeden z utalentowanych młodych piłkarzy GSK Bełchatów - Patryk Kępiński oraz koszykarki MUKS z drużyny U-16 Pamela Rakoczy i Magdalena Ressel, które wraz z koleżankami będą w tym roku walczyć o najwyższe miejsca w kraju. Wod-Kan już przygotowuje kolejne projekty, które będą wspierać i promować młodych, utalentowanych bełchatowskich sportowców.

 

– Aktywnie włączamy się w promocję sukcesów naszych młodych sportowców, pokazując ich dokonania jako pomysł na aktywny i zdrowy styl życia, połączony z realizacją sportowych pasji. Co ważne dla mieszkańców Bełchatowa, nasza pomoc skierowana do młodych sportowców w żadne sposób nie wpływa i nie wpłynie na cenę wody i ścieków, których stawki nie zmieniły się od 2015 roku. Co w ostatnich kilkunastu latach jest w naszym mieście sytuacją absolutnie wyjątkową – podsumowuje Piotr Kopek prezes spółki Wod-Kan.

 

Spotkanie, podczas którego podpisano porozumienie, zakończył pokazowy mecz. Zagrały w nim dziewczęta z MUKS. Ich przeciwnikami była zaś drużyna, w której wystartowali rodzice i zaproszeni goście. Wynikiem 61:59 zwyciężył zespół dorosłych.   

 

AD-A

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl