Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

20 sierpnia Bełchatów ponownie będzie gościł kolarzy z różnych stron Polski. Amatorzy dwóch kółek wystartują w Memoriale Henryka Łasaka, którego organizację wspiera prezydent Mariola Czechowska.

 

Memoriał Łasaka to najstarszy bełchatowski wyścig kolarski. W tym roku odbędzie się już po raz 43. Swoim startem sportowcy tradycyjnie upamiętnią postać Henryka Łasaka – legendarnego trenera polskich kolarzy, medalistę mistrzostw Polski. W tym roku bełchatowski memoriał będzie także częścią Mistrzostw Młodzików i Młodziczek (dla woj. łódzkiego i świętokrzyskiego) oraz Mistrzostw Województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Podczas wyścigu Ludowy Klub Sportowy „Stomil”, który od lat jest organizatorem memoriału, będzie świętować 55-lecia swojego istnienia.

 

Na stracie spotkają się kolarze z pięciu kategorii. Jako pierwsi – o godz. 11:00 wystartują juniorzy, którzy będą mieć do pokonania 100 kilometrową trasę. Na godz. 11:03 planowany jest start juniorów młodszych – czeka na nich 6 okrążeń, czyli 74 kilometry. O godz. 11:05 wyjadą młodziki i juniorki młodsze. W tym przypadku trasa obejmuje 37 kilometrów. Najkrótszy odcinek – 25 kilometrowy pokonają młodziczki, które również wystartują o godz. 11:05. Linie startu i mety tradycyjnie będą zlokalizowane na Rynku w Grocholicach. Później kolarze pojadą: ul. Częstochowską, ul. Radomszczańską, ul. Południową, przez Mazury, Augustynów, Kielchinów oraz Zdzieszulice Górne i Zdzieszulice Dolne, później ul. Piotrkowską do Rynku Grocholskiego. W tych miejscach ruch drogowy będzie czasowo ograniczony. Wręczenie nagród przewidziane jest zaraz po skończeniu wyścigu, tj. ok godz. 14:00.

 

Podobnie, jak w latach poprzednich także i w tym roku w Memoriale Henryka Łaska wystartują kolarze z różnych stron Polski. Swoich reprezentantów będzie miał także Bełchatów. Na starcie pojawią się zawodnicy z LKS „Stomil” oraz LSKK - Kamil Strzelczyk, Izabela Chmielewska, Natalia Pędziwiatr oraz Gabriela Pędziwiatr i Karolina Stępień. Wszyscy będą walczyć o jak najlepsze wyniki. Zachęcamy więc bełchatowian do kibicowania młodym sportowcom.

 

AD-A

 

 

 

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl