Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Pod patronatem prezydent Marioli Czechowskiej odbyły się Bełchatowskie Mistrzostwa w Pływaniu na Byle Czym. 8 ekip, ku uciesze zgromadzonej rzeszy kibiców, zaprezentowało zaprojektowane przez siebie pływadła.

 

Już po raz trzeci Stowrzyszenie Przyjaciół Pływania zorganizowało Bełchatowskie Mistrzostwa w Pływaniu na Byle Czym. Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, która przekazała także 1000 złotych na koszulki z logiem miasta. Uczestnicy mieli do pokonania dystans około 50 metrów, pomiędzy bojami. Czas przepływu był mało istotny - liczyła się przede wszystkim dobra zabawa samych zawodników i oczywiście kibiców.

 

Do rywalizacji stanęło osiem ekip. Wśród nich nie zabrakło konstrukcji Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Przystań". Ich kolorowe dzieło wzbudzało ogromny doping kibiców. Podobnie jak inne pływadła. Smok, kobiałka truskawek, bobslej czy łódź podwodna wywoływały szczery uśmiech zebranych wokół akwenu na Wawrzkowiźnie bełchatowian. Emocje sięgnęły zenitu, gdy na swojej tratwie popłynęła prawdziwa gwiazda - Robinson Crusoe.


Podczas Mistrzostw w Pływaniu na Byle Czym bełchatowska policja uczulała wszystkich kibiców na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na wodzie. Oprócz ulotek, policjanci rozmawiali z rodzicami i dziećmi na temat niebezpieczeństw podczas letniego wypoczynku.


Organizatorzy zapowiadają już kolejne Mistrzostwa w Pływaniu na Byle Czym. A te już za rok. Obszerna fotorelacja z imprezy TUTAJ.

AP

 
 
 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl