Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przed nami III Mistrzostwa Bełchatowa w "Pływaniu na Byle Czym" objęte patronatem honorowym prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej. Już w najbliższą niedzielę, 30. lipca, na Wawrzkowiźnie spotkają się nie tylko konstruktorzy - amatorzy, ale i wszyscy lubiący dobrą zabawę.

 

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Pływania już po raz trzeci organizuje Mistrzostwa Bełchatowa w "Pływaniu na Byle Czym". Aby wziąć udział w zawodach wystarczy zbudować jednostkę pływającą, zgłosić swój udział, zabrać swoich przyjaciół i przyjechać na OSiR Wawrzkowizna. Zadaniem zawodników jest wykonanie oryginalnej konstrukcji pływającej – dzieło musi być w pełni amatorskie. Uczestnicy "Pływania na Byle Czym" będą mieli do pokonania dystans około 50 metrów, pomiędzy bojami. Czas przepływu będzie tak naprawdę nieistotny- najważniejszy będzie pomysł na swój okręt. W poprzednich edycjach uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, czym zapewnili przednią zabawę sobie i przede wszystkim kibicom.


Oprócz głównych zawodów, chętni będą także rywalizować z kajakarstwie górskim i pływaniu na dmuchanych materacach. Na tym nie koniec atrakcji. Organizatorzy przygotowali również gry i zabawy dla całych rodzin.


Wszystkie ekipy, które chcą wziąć udział w Mistrzostwach mogą zgłaszać się mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.), w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania (przy ul. Słowackiego 1) lub na Wawrzkowiźnie w dniu zawodów. Biuro będzie czynne od godz. 12.00 a same Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 15.00.


Mistrzostwa swoim patronatem objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, która dodatkowo przeznaczyła 1000 zł na zakup koszulek sygnowanych logotypem Miasta Bełchatowa.

AP

fot./wejdzdowody.pl

 

 

 

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl