Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Najbliższy weekend w Bełchatowie będzie sportowy. Triathlon Energy, Grand Prix w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa i turniej cyklu Grand Prix Bełchatowa w plażowej piłce siatkowej to nie wszystkie sportowe wydarzenia nadchodzącego weekendu. Do tego dochodzi jeszcze kolejne spotkanie GKS Bełchatów z Wigrami Suwałki w Pucharze Polski. Każdy kibic sportowy znajdzie więc coś dla siebie.

 

Cztery duże sportowe wydarzenia odbędą się w najbliższy weekend, 22-23 lipca, w naszym mieście. Emocje kibiców będą rozgrzewać triathloniści, tenisiści, siatkarze plażowi i piłkarze.

 

Do końca tegorocznej edycji Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym pozostały jeszcze dwa turnieje. Pierwszy z nich zostanie rozegrany w najbliższą sobotę I niedzielę na Miejskich Kortach Tenisowych. Czy po raz kolejny zawody o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa zdominuje duet Piotr Radziejewski – Zbigniew Maruszak? Obaj tenisiści zgodnie wygrywali każdy z trzech dotychczasowych turniejów cyklu Grand Prix, co pozwoliło im zgromadzić 360 punktów „rankingowych” i wyprzedzać drugiego gracza w klasyfikacji nawet o 145 „oczek”. Jak będzie wyglądała rywalizacja tym razem, kibice przekonają się już w sobotę. Następny turniej z cyklu zostanie rozegrany 26. i 27. sierpnia. Początek września z kolei to turniej Masters, w którym kibice będą mogli oglądać grę ośmiu najlepszych graczy w kat. OPEN i 50+. Dla najlepszej trójki tych zawodów przewidziane są nagrody m.in. profesjonalna rakieta tenisowa.

 

Również w sobotę na boisku na os. Binków zostanie rozegrany IV turniej Grand Prix Bełchatowa w siatkówce plażowej. W zawodach mogą uczestniczyć osoby z terenu powiatu bełchatowskiego, które zgłaszają się do jednej z trzech kategorii wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja oraz OPEN. Do turnieju mogą przystąpić drużyny składające się z max. 3 zawodników (we wszystkich kategoriach 2+1 rezerwowy). Zapisy w dniu turnieju, czyli w sobotę 22. lipca o 9.30. Same zawody planowane są natomiast między 10.00 a 17.00.

 

Kibiców piłki nożnej także czekają nie lada emocje. Lokalny GKS Bełchatów w kolejnej rundzie Pucharu Polski podejmie 1-ligowe Wigry Suwałki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 na Stadionie Miejskim przy ul. 1 Maja. W dniu meczu Punkt Obsługi Kibica będzie otwarty od godziny 15.00, a kasy stadionowe od godz. 17.00.

 

Największą imprezą sportową nadchodzącego weekendu będzie z pewnością Triathlon Energy 2017, o którym pisaliśmy TUTAJ.

 

Fot: MTB

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl