Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jedno z największych sportowych wydarzeń tego roku, Triathlon Energy Bełchatów 2017, zbliża się wielkimi krokami. Już za nieco ponad tydzień, 23. lipca, czekają nas ogromne sportowe emocje. Triathlon to dyscyplina niezwykle wyczerpująca dla samych zawodników, a dla kibiców - widowiskowa i porywająca.

 

Pływanie w zbiorniku „Słok”. Zmieniona trasa rowerowa umożliwiająca zobaczenie uroków okolicy. Trasa biegowa prowadząca ulicami miasta i meta w samym sercu Bełchatowa - tak zapowiada się bełchatowska edycja "Triathlon Energy", która czeka nas 23 lipca br.


Triathlon to sport składający się z trzech dyscyplin – pływania, jazdy na rowerze i biegu. - W zawodach biorą udział profesjonaliści, ale i amatorzy. Wierzę, że na starcie zobaczymy wielu bełchatowian, dla których bieg ulicami miasta i finisz na placu Narutowicza będzie niezwykłym przeżyciem. Również i dla ich kibiców, którzy będą mogli wspierać swoich bohaterów w rodzimym mieście - mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.


Tegoroczna edycja będzie inna od tej z roku 2016. Dwie najważniejsze zmiany to nowa trasa biegowa, która zostanie poprowadzona w centrum Bełchatowa, w związku z tym trasa rowerowa również będzie zmieniona. - Dzięki podjętej współpracy z Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie, edycja Triathlon Energy Bełchatów 2017 wjeżdża do centrum miasta. Strefa T2 oraz meta zawodów zostaną zlokalizowane w pobliżu Gigantów Mocy, a trasa biegowa poprowadzi ulicami miasta - mówi Adam Greczyło, dyrektor wykonawczy cyklu Triathlon Energy. Bieg odbędzie się na pętli o długości 5,25 km. Początek i koniec pętli będzie się znajdował w  przy Gigantach Mocy w Bełchatowie.


W związku z przypadającym 24 lipca świętem Policji podczas Triathlon Energy Bełchatów przeprowadzona zostanie dodatkowa klasyfikacja dla służb mundurowych (policja, wojsko, służba więzienna, itd.) na każdym dystansie.

 

Fot: Foto.MTB


Poniżej planowane trasy tegorocznego  Triathlon Energy Bełchatów.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl