Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

41. wyścig kolarski "O Wielką Nagrodę Bełchatowa" i III Memoriał Kazimierza Jasińskiego już za nami. O zwycięstwo walczyło blisko 140 licencjonowanych zawodników z 30 klubów z Polski, Ukrainy i Niemiec. Poza tym na trasę wyjechało także 67 juniorów. Nie zabrakło także emocji wśród najmłodszych sportowców, którzy rywalizowali m.in. na czterokołowcach.

 

W sobotę ulicami Bełchatowa zawładnęli kolarze startujący w 41. wyścigu "O Wielką Nagrodę Bełchatowa" i III Memoriału Kazimierza Jasińskiego. Kolarze startujący w kategorii elita/orlik rywalizowali na dystansie 130 km, natomiast juniorzy mieli do pokoniania 94 km. W pierwszej kategorii wystartowało 69 zawodników, ale wyścig ukończyło zaledwie 49. Wśród nich było trzech bełchatowian – Artur Detko (Domin Sport), Erwin Misztela (Team Hurom) i Mikołaj Markiewicz (LKS Stomil). Do mety dojechał tylko pierwszy z nich. Ostatecznie Detko zajął 33 miejsce. Do zwycięzcy, swojego  klubowego kolegi, Jarosława Marycza, bełchatowianin stracił 24 sekundy.


Kolejni na trasę wyjechali juniorzy. 67 kolarzy miało do pokonania 94 km. Walka o zwycięstwo rozegrała się na finiszu. Rywalizację sprinterską wygrał Filip Prokopyszyn (Kadra PZKol) przed Mikołajem Koniecznym (Klub Kolarski Gostyń) i Jakubem Wanginem (GKK Opty-Mazowsze).


Było o co walczyć. Zwycięzca kategorii elita/orlik otrzymał nagrodę o wartości 3600 złotych, a najlepszy kolarz w kategorii junior - o wartości 1000 złotych. Nagrody zwycięzcom wręczył wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański.


Gdy zawodnicy byli na trasie, przy hali „Energia” zorganizowano wyścigi dla najmłodszych. W zależności od wieku, młodzi kolarze ścigali się na dystansach od 100 do 1500 metrów. Dzieci, niesione żywiołowym dopingiem, dały z siebie wszystko. Tu nie było przegranych - każdy uczestnik otrzymał nagrodę.


Organizatorami 41. wyścig kolarski "O Wielką Nagrodę Bełchatowa" i III Memoriału Kazimierza Jasińskiego było Miasto Bełchatów razem z Ludowym Sportowym Klubem Kolarskim „Bełchatów” oraz Miejskim Centrum Sportu.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl