Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Turniej tenisa ziemnego dla dzieci „Tenis 10”, zawody „Piłka nożna łączy pokolenia” na Stadionie Miejskim oraz aktywna strefa sportowa – z takich atrakcji przygotowanych przez  Miejskie Centrum Sportu mogli skorzystać mieszkańcy podczas Dni Bełchatowa.

 

 

„Tenis 10” to zawody dla najmłodszych organizowane w całej Polsce. – Tenis 10” to program Polskiego Związku Tenisowego, który ma na celu ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci – tłumaczy Piotr Radziejewski, dyrektor turnieju. Na Miejskich Kortach Tenisowych zawodnicy zmierzyli się w trzech kategoriach wiekowych: czerwonej (Open, 2009), pomarańczowej (chłopcy i dziewczęta, 2008) i zielonej (chłopcy i dziewczęta, 2007). Bełchatowianka, Marta Dudek, zwyciężyła w dwóch kategoriach. W „czerwonej” (do lat 8) miejska stypendystka sportowa pokonała Oliwię Pawelus i Arka Noremberga. W „pomarańczowej” (do lat 9), gdzie do gry zgłosiło się sześcioro uczestników, była lepsza od Wiktorii Pastuszyńskiej i Wiktorii Białek. Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

Na stadionie miejskim przy ul. Sportowej rozegrano III turniej „Piłka nożna łączy pokolenia”. W zawodach wzięło udział osiem drużyn dzieci rocznika 2008 i młodszych. Wśród uczestników byli nastoletni piłkarze z Piotrkowa Tryb., Gomunic, Zelowa i Bełchatowa. W trakcie zawodów licznie zgromadzeni kibice oglądali wiele bramek, ponieważ w fazie grupowej notowano iście hokejowe rezultaty – 10:2, 9:0, 7:0, 7:4 czy 6:2. W turnieju zwyciężyli piłkarze Włókniarza Zelów, którzy w finale pokonali UKS APN Piotrków 6:0.

 

Wielką atrakcją Dni Bełchatowa okazały się Megapiłkarzyki, czyli zabawa imitująca prawdziwy mecz piłki nożnej. Przygotowane boisko było oblegane przez chętnych od godz. 12 do 21:30. W tym czasie rozegrano ponad 40 kilkuminutowych gierek, a rachubę w liczbie strzelonych goli organizatorzy stracili już po pierwszych gierkach.

fot. MCS

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl