Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

8 lipca kolarze powalczą o „Wielką Nagrodę Bełchatowa”. Swój wyścig będą miały również dzieci. Na zawodników, jak i kibiców czeka wiele sportowych emocji.

 

Ponad 100 kilometrową trasę będą mieć do pokonania uczestnicy Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Wielką Nagrodę Bełchatowa i III Memoriału Kazimierza Jasińskiego. Kolarze spotkają się w naszym mieście po raz 41. Organizację zawodów, nad którą w tym roku czuwa Ludowy Sportowy Klub Kolarski, tradycyjnie wspiera prezydent Mariola Czechowska.  

 

Na starcie spotkają się kolarze z różnych stron Polski. Zapowiedziała się również ekipa z Ukrainy. Swoich reprezentantów będzie miał także Bełchatów. Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach. Na elitę i orlików czeka 130 kilometrowy dystans. Do pokonania będzie 7 rund po 18,3 kilometra – dzięki temu skorzystają kibice, którzy będą mogli wiele razy podziwiać przejeżdżający peleton. Natomiast juniorzy przejadą 5 okrążeń, czyli 94 kilometry. Będzie o co walczyć - za pierwsze miejsca w kategoriach elity, orlików i juniorów przewidziano odpowiednio nagrody o wartości 3600 i 1000 zł.

 

Bez względu na kategorię wszyscy pojadą tą samą trasą, która będzie przebiegać ulicami: Dąbrowskiego, 1-go Maja, Staszica, Olsztyńską, następnie przez Myszaki, Niedyszynę, Postękalice, Dobiecin i później ulicami Goetla, Staszica, Okrzei, Dąbrowskiego.  Start i meta będzie się mieścić przy Hali Energia. Początek wyścigu zaplanowany jest na godz. 14:00, zakończenie ok. godz. 18:00. W tym czasie na wspomnianych odcinkach kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu - tj. na czas przejazdu kolumny zawodników ruch będzie zamykany.  Ulica Dąbrowskiego – od Okrzei do 1-go Maja, będzie zaś całkowicie wyłączona z ruchu.

 

 

Dodatkową atrakcją w dniu wyścigu będą zawody dla przedszkolaków oraz uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Maluchy i młodzież będą mogły sprawdzić swoje możliwości na trasie o różnych dystansach. Pierwsze, chwilę po rozpoczęciu wyścigu głównego, na starcie pojawią się dzieciaki do lat 6, dla których przewidziany jest dystans 100 m. Później wystartują 7- i 8-latkowie oraz 9- i  10-latkowie, którzy będą mieć do pokonania odpowiednio 500 i 800 metrów. Dla najstarszych – 11- i 13-latków oraz 14- i 15-latków przygotowano trasy 1000 i 1500 metrowe.  Aby wziąć udział w zawodach dla dzieci konieczna jest zgoda rodziców oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny w biurze zawodów przy ul. Dąbrowskiego 11. Co ważne zawodnicy muszą mieć kaski.

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl