Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Przed nami jubileuszowa, 40. edycja Wyścigu o Wielką Nagrodę Bełchatowa i Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa. Zawody przeprowadzone zostaną 9 lipca.

 

W rywalizacji uczestniczyć będą zawodnicy z kategorii elita, U23 oraz młodzicy i młodziczki. Wyścig mężczyzn rozegrany zostanie na niespełna 153 kilometrowej trasie podzielonej na 14 okrążeń (10,9km każde). Młodsi zawodnicy i zawodniczki ścigać się będą na 2 rundach (21,8km łącznie). Udział w wyścigu mogą wziąć zawodnicy mieszczący się w kategorii elita-orlik oraz młodzik i młodziczka. Zgłoszenia należy nadsyłać drogą elektroniczną do 30 czerwca br. na adres e-mail organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście w dniu startu w biurze organizacyjnym w Hali „Energia”.
 

Trasa przebiegać będzie przez: ul. Dąbrowskiego (start i meta - na wysokości Hali „Energia”) - ul. Czyżewskiego - Politanice - Dobiecin - ul. Goetla - ul. Staszica - ul. Okrzei - ul. Dąbrowskiego. Początek wyścigu zaplanowano na godz. 15:00, zakończenie ok. godz. 19:00. W tym czasie na wskazanych ulicach kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu.
 
Dodatkową atrakcją w dniu wyścigu będą zawody dla przedszkolaków oraz uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Dzieci z Bełchatowa i okolic będą mogły sprawdzić swoje możliwości na trasie o różnych dystansach. Pierwsze, około godziny 15:30, na starcie pojawią się przedszkolaki, dla których przewidziany jest dystans 100 m. Dzieci uczęszczające do klas 1-3, zarówno dziewczynki i chłopcy, będą mieć do pokonania jedno okrążenie wokół Szkoły Podstawowej nr 1 i Hali „Energia” o długości 700 m. Organizatorzy przygotowali także wyścigi dla starszych dzieci i młodzieży (trasa okrężna wokół Hali Energia). Aby wziąć udział w zawodach dla dzieci konieczna jest zgoda rodziców oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny w biurze zawodów przy ul. Dąbrowskiego 11.

Organizatorem 40. Wyścigu o Wielką Nagrodę Bełchatowa, dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Bełchatowa w ramach otwartego konkursu ofert jest Ludowy Klub Sportowy „Stomil”.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl