Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

W dniach 18-19 czerwca na stadionie AZS Łódź odbył się finał Ogólnopolskich “Czwartków Lekkoatletycznych”. To jedna z największych imprez lekkoatletycznych dla dzieci klas IV-VI szkół podstawowych w Europie! W trwających dwa dni zawodach wystartowało blisko tysiąc zawodników, wszyscy wyłonieni zostali z eliminacji miejskich w ponad sześćdziesięciu miastach Polski. Każdego roku honorowy patronat nad "Czwartkami Lekkoatletycznymi" obejmuje Prezydent RP.

W naszym mieście młodzi bełchatowianie od kilkunastu lat pod patronatem Prezydenta Miasta maja możliwość uczestniczyć w miejskich kwalifikacjach. Najlepsi rywalizują z rówieśnikami w finałach krajowych. Dzięki czemu można dokonywać selekcji i naboru młodych zawodników, co zwiększa dostępność i podnosi poziom profesjonalnego szkolenia lekkoatletów.

Dla przypomnienia uczestnicy bełchatowskich czwartków rywalizują: w biegu na 60m, 300m, 600m (dziewczęta), 1000m (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową.

Na tegorocznym finale nasze miasto reprezentowała 30-osobowa grupa – jak pokazały wyniki – niezwykle zdolnych i doskonale przygotowanych sportowców. Poniżej prezentujemy wyniki.

Wicemistrzostwo wywalczyli:

Maja Matyśkiwicz, uczennica klasy V ze Szkoły Podstawowej nr 3 startowała w biegu na 60m. Zawodniczka w finale osiągnęła czas 8,49 i to fotokomórka zdecydowała o drugim miejscu, do złota zabrakło 8 tysięcznych sekundy! Maja tym doskonałym wynikiem zapracowała sobie na powołanie na Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny.

Szczególne brawa należą się też Kacprowi Wośko z klasy VI (Szkoła Podstawowa nr 1). W biegu na 1000m Kacper wywalczył srebro tym samym osiągając rekord życiowy 2:58,06 w biegu z przygodami (w trakcie biegu został niechcący podhaczony i zaliczył upadek).

Wartościowe miejsca wywalczyli:

Skok wzwyż kl. IV:

IX miejsce - Zuza Mielczarek SP13

XI miejsce - Martyna Mielczarek SP13

XIV miejsce – Julia Grochulska SP 9

1000m kl. IV:

IX miejsce - Mateusz Markowiak SP 9

1000m kl. VI

X miejsce -Damian Nieborak SP Szczerców

600m kl. IV

XIV miejsce - Oliwia Malinowska SP 13

Nasza reprezentacja nie zawiodła tworząc niezwykle obiecującą grupę lekkoatletów na kolejne zawody. Młodym sportowcom gratulujemy!

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl