Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Ida Lis i Szymon Woźniak odebrali  listy gratulacyjne z rąk prezydent Marioli Czechowskiej. Młodzi zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego odnieśli w ostatnich tygodniach spektakularne, sportowe sukcesy.

 

Ida Lis przywiozła brąz z zawodów w Pucharze Polski w trójboju siłowym. Z kolei Szymon w biegu na 60m zdobył brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów młodszych Spała 2016. - Dzisiejsze spotkanie jest dla mnie najlepszą okazją do przekazania Wam słów uznania i gratulacji nie tylko za ostatnio osiągnięte wyniki, ale także za pracę jaką wkładacie w codzienne treningi. Wiem, że połączenie nauki i intensywnych zajęć sportowych wymaga od Was nie lada poświecenia, dlatego dziś dziękuję Wam za ten trud i piękną promocję Bełchatowa. To Wy na ogólnopolskich arenach jesteście godnymi ambasadorami naszego miasta – mówiła podczas spotkania prezydent Mariola Czechowska.

 

Ida Lis debiutując w trójboju siłowym od razu pokazała świetną klasę, trzecia pozycja w Pucharze Polski nie tylko doskonale rokuje, ale jest najlepszym dowodem na niezwykły talent zawodniczki i bystre oko trenera BKL-u Łukasza Mantyka. - Ida ma wrodzoną siłę naturalną i niekoniecznie jest to atut w bieganiu. Na treningach siłowym zauważyłem, że bardzo szybko zaczyna podnosić duże kilogramy i nie sprawia jej to trudności. Pomyślałem, więc aby pomóc bardzo ambitnej zawodniczce podążyć w innym kierunku. Udało nam się w szybkim tempie załatwić wszystkie sprawy formalne i debiutując na takich zawodach Ida mogła się przekonać jak to wszystko wygląda i czy rzeczywiście ma szanse w tej dyscyplinie – komentuje trener Łukasz Mantyk

 

Trójbój siłowy składa się z pełnego przysiadu, wyciskania leżąc oraz martwego ciągu. Ida Lis startując w Rudzie Śląskiej w przysiadzie osiągnęła wynik 85 kg, w wyciskaniu leżąc 50 kg, a w martwym ciągu 85 kg. - Ida wystartowała w kategorii juniorki bez limitu wagowego osiągając 220 kg. W kategorii open była najmłodszą zawodniczką, a w kategorii do 63 kg zajęła 6 miejsce. Debiut zaliczony, duże doświadczenie zebrane i myślę,  że w kolejnych startach  wynik 250kg jest realny, jeszcze w tym roku –mówi trener Łukasz Mantyk i jednocześnie zwraca się, także do bełchatowian  o wsparcie. -  Nasz klub otwierając nowe możliwości dla Idy dał jej szanse, ale niestety nie mamy żadnych środków finansowych na to przedsięwzięcie, a jest tego dużo: opłaty startowe, suplementacja, sprzęt sportowy, opłaty licencyjne. Gdyby ktoś był zainteresowana wsparciem 16-letniej utalentowanej zawodniczki zapraszamy po informacje do klubu.

 

Z kolei Szymon Woźniak w lutym przywiózł ze Spały z Halowych Mistrzostw Polski juniorów brązowy medal w biegu na 60 m. Fantastyczny występ Szymona to nie tylko miejsce na podium, ale także dotychczasowy najlepszy wynik w jego karierze  - 7,11s. Warto podkreślić, że BKL na Mistrzostwach reprezentowany był przez dwoje zawodników – juniora młodszego Szymona Woźniaka oraz juniorkę Weronikę Kasznicka, oboje są podopiecznymi trenera Łukasza Mantyka. - Jestem bardzo dumny ze swoich zawodników, ponieważ udane Mistrzostwa Polski to takie, z których wyjeżdża się z nowymi "życiówkami",  a gdy ten rekord życiowy daje możliwość zdobycia medalu tak jak było to w tym przypadku, to tym bardziej możemy mówić o udanych Mistrzostwach.

 

Dla Szymona Woźniaka brąz spalskich Mistrzostw to największy sukces w jego dotychczasowej przygodzie ze sportem, jego trener sądzi, że nie ostatni.  - Mam nadzieje,  że Szymon teraz uwierzy,  że stać go na super wyniki i duże sukcesy, bo jest bardzo utalentowanym  zawodnikiem – mówi Łukasz Mantyk. Trener podkreśla, że zawodnikowi należą się dodatkowe brawa, przed startem bowiem Szymon miał spore problemy zdrowotne.  - Szymek naciągnął mięsień przywodziciela i praktycznie przez dwa tygodnie był wyłączony z planu treningowego. Pracowaliśmy na zamiennikach, aby tylko podtrzymać to co wypracowaliśmy wcześniej.  W tym miejscu duże podziękowania dla fizjoterapeuty Witolda Klocka, który zajął się szybko i profesjonalnie Szymkiem i dzięki temu mógł wystartować w Mistrzostwach – mówi Łukasz Mantyk.

 

Dołączamy się do gratulacji i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl