Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /2015/listopad/bieg/ is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.
Bełchatowska Piętnastka po raz XIX odbyła się w naszym mieście. Zainteresowanie tegoroczną edycją było rekorodowe na starcie stanęło ponad 1000 biegaczy z Polski i Europy.

Trasa biegu prowadziła ulicami miasta, dystans 15 kilometrów najszybciej pokonał  zawodnik z Ukrainy IUKHYMCUK Mykola w czasie 45:47, najszybszy reprezentant Polski dystans ten pokonał w czasie 46:40 a był to Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego. Wśród płci pięknej najlepsza okazał się Monika Kaczmarek z Łodzi z czasem 54:32. Zaś zawodnikiem z Bełchatowa który z najlepszym czasem przekroczył linię mety był Tomasz Owczarek 52:10.

Biegacze mogli też skorzystać z krótszej trasy, w biegu na 5 km najlepszy okazał się Łabdziuk Oleksandr z Ukrainy z czasem 16:05, drugi był Karol Grabowski z Częstochowy osiągając rezultat 16:11, zaś wśród pań najlepsza była Marta Olczyk z Gomunic z czasem 21:06.

W biegu uczestniczyli zawodnicy z Polski, jak również z Ukrainy, Czech, Węgier. Główną ideą „Piętnastki” jest popularyzacja biegów długodystansowych i masowych, jako najbardziej dostępnej formy rekreacji fizycznej. Każdy kto ukończył bieg uhonorowany został pamiątkowym medalem.