Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

nocny4Pomimo wysiłku, uśmiech nie schodził uczestnikom z twarzy

W sobotę odbyła się trzecia edycja Bełchatowskiego Biegu Nocnego, organizowanego przez Miejskie Centrum Sportu. 10-kilometrowy bieg z metą na placu Narutowicza ukończyło 347 zawodników.Bieg Nocny, czyli drugie w kalendarzu zawody wchodzące w skład Bełchatowskiej Triady cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością, a limit pakietów startowych zostaje bardzo szybko wyczerpany. Jak mówią organizatorzy, biegacze lubią tę trasę, ponieważ długa, 5-kilometrowa prosta i zaledwie jeden nawrót stwarzają idealne warunki do pobicia swoich rekordów życiowych.


Start na placu Narutowicza zaplanowano na godzinę 21:00, ale sama impreza rozpoczęła się dużo wcześniej. Jak ma to miejsce w przypadku takich zawodów, wśród uczestników panowała świetna atmosfera. Wszyscy się ze sobą witali, odbierali pakiety startowe, a także wspólnie rozgrzewali, pamiętając jak ważnym elementem biegania jest odpowiednie przygotowanie ciała do takiego wysiłku. Po wystartowaniu, zawodnicy pobiegli ulicą Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego, a po pokonaniu połowy dystansu zawrócili, aby na placu Narutowicza również skończyć bieg.


Pierwszy na linię mety przybiegł 34-letni bełchatowianin, Tomasz Owczarek. Z czasem 32:17, o ponad 40 sekund, wyprzedził drugiego na mecie 29-letniego Jana Wychowałka z Piotrkowa Trybunalskiego. Trzecie miejsce, ze stratą prawie 2,5 minuty, zajął Michał Witkowski, 30-latek z Łodzi.


Wśród kobiet najlepsza okazała się 25-letnia Martyna Balcerzak ze Zduńskiej Woli. Osiągnięty przez nią czas 38:10 dał jej jednocześnie 11. pozycję w kategorii OPEN. Drugą kobietą na mecie była bełchatowianka, 37-letnia Sylwia Hałaczkiewicz z czasem gorszym o 2,5 minuty, a na trzecim miejscu znalazła się Marzena Piekielna, która przyjechała na 3. Bełchatowski Bieg Nocny aż z Bolesławca.


Następny, a zarazem ostatni już cykl Bełchatowskiej Triady, czyli
MJnocny2Na trasie Biegu Nocnego nie zabrakło oczywiście kibiców

nocny3Przygotowane przez organizatorów medale robiły wrażenie

nocny1Najlepszym nagrody wręczył wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl