Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Oklaskami i widocznym na wielu twarzach przejęciem zakończyła się projekcja wyjątkowego filmu „Na granicy…”, która w ramach projektu "Bezpieczne dziecko z GKS Bełchatów" odbyła się w PGE Gigantach Mocy MCK Bełchatów.

Po efektownym starcie projektu "Bezpieczne dziecko z GKS Bełchatów"  na stadionie przy Sportowej z udziałem uczniów szkół podstawowych, przyszedł czas na drugą część realizowanej przez górniczy klub kampanii. Tym razem kierowana była do starszej młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych naszego miasta.

Na zaproszenie GKS „Bełchatów” S.A. w „Gigantach” pojawiło się blisko pół tysiąca uczniów jedenastu szkół, którzy szczelnie wypełnili piękną salę teatralno-widowiskową i wraz z nauczycielami przeżyli opowieść filmową w reżyserii Zbigniewa Gajzlera opowiadającą historię byłego alkoholika Marka Skrzymowskiego, który od kilkunastu lat pomaga ludziom zepchniętym na dno życia a obecnie prowadzi schronisko dla osób bezdomnych. Film „Na granicy…” przedstawia ciemną stronę życia, ludzi w szponach nałogu, bezwzględność i ogromny trud włożony w terapię.

- Wielu może zaskoczyć połączenie filmu nt. uzależnień i czyhających na młodych ludzi niebezpieczeństw wynikających z wszechobecnych używek i klubu sportowego, jakim jest GKS „Bełchatów” S.A. – powiedział Michał Antczak, rzecznik prasowy GKS.  To jednak wynika z misji społecznej, jaką górniczy klub spełnia od blisko 40 lat. My nie tylko dajemy rozrywkę kibicom organizując mecze czy turnieje, nie tylko szkolimy przez lata tysiące młodych piłkarzy i zapaśników i promujemy nasze miasto oraz region, ale także wypełniamy misję jako instytucja wychowująca młode charaktery a dzięki ogólnopolskiemu zasięgowi potrafiąca także wspierać ważne inicjatywy. Nasza autorska kampania „Bezpieczne dziecko z GKS Bełchatów” ma trafiać do najmłodszego pokolenia mieszkańców regionu, wspierać rodziców i opiekunów w  zakresie promocji bezpiecznego i zdrowego trybu życia i pokazywać zagrożenia, jakich należy unikać. Jesteśmy przekonani, że realizacja kolejnych bloków kampanii i naszych pomysłów organizowanych wspólnie z Patronami Honorowymi i Partnerami akcji, przyniesie same korzyści dla odbiorców projektu i jednocześnie wpłynie pozytywnie na wizerunek klubu, który jest naszym wspólnym dobrem i wokół którego można tworzyć dobre rzeczy.

Pełna informacja pod linkiem: http://www.gksbelchatow.com/112-wiadomosci/bezpieczne-dziecko/7042-druga-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-bezpiecznego-dziecka-za-nami

Fot.tekst gksbelchatow.com
 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl