Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Dziewięć załóg stanęło na starcie I Dystansowych Regat Miast Partnerskich o Puchar Prezesa SiTG Oddział Bełchatów. Regaty odbyły się w dniach 4-6 września na Jeziorach Kisajno i Dargin. Załogi rywalizowały na kabinowych jachtach żaglowych produkowanych seryjnie. Zawody odbywały się przy wietrze dochodzącym w szkwałach do 5 B, wiejącym w rufę. Regaty dystansowe nawiązują swoją tradycją do słynnych regat kliprów herbacianych, w których statek żaglowy dostarczający jako pierwszy świeżą herbatę, zyskiwał sławę i zasłużoną nagrodę.


Trasę 14 km. z Giżycka do Sztynortu najszybciej pokonała załoga z Łodzi w składzie Wojciech Perliński – sternik i Jarosław Krakowiak, płynący na jachcie Bolero 805. Drugie miejsce przypadło sternikowi Czesława Kalisiaka z załogą jachtu Twister 950 reprezentującą Piotrków Trybunalski. Trzecie miejsce zajął reprezentujący Bełchatów Roman Gogacz, który wraz z dwuosobową załogą płynął jachtem Twister 800. Załoga z partnerskiego litewskiego miasta Taurogi, dowodzona przez kapitana Plyskaitisa przecięła linię mety na 5 pozycji. Patronat honorowy nad regatami objęła Mariola Czechowska, Prezydent Miasta Bełchatowa.

autor: Klub Żeglarski "Abordaż", dp
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl