Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

6 września w Warszawie odbył się X Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży. W zawodach udział wzięli sportowcy z 7 europejskich państw: Estonii, Słowacji, Rosji, Litwy, Łotwy, Węgier oraz Polski. Wśród młodych lekkoatletów znaleźli się także dwaj bełchatowianie z rocznika 2002, zwycięzcy Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.


Filip Chrosta w debiucie na tak dużej imprezie zaprezentował się fantastycznie wygrywając bieg na 60 metrów z czasem 7,59 s. Drugi na mecie reprezentant Węgier osiągnął czas 7,80 s. Doskonale podczas warszawskiego finału spisał się także Adam Patrzyk, który wygrał skok w dal deklasując rywali. Bełchatowianin uzyskał wynik 5,98 m. To o 40 cm wyżej, niż rezultat drugiego na podium zawodnika z Węgier. Dla Adama była to już druga przygoda z tak dużą imprezą. W ubiegłorocznych zawodach zajął w swojej konkurencji 3 miejsce. Wyniki osiągnięte przez Filipa Chrostę i Adama Patrzyka we wrześniowym finale są największym sukcesem w historii występów reprezentantów naszego miasta w zawodach z cyklu „Czwartki lekkoatletyczne”. Nagrodą za zwycięstwa w Europejskim Finale była wycieczka do Paryża.

autor: BKL, dp
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl