Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Rusza kolejna odsłona Ulicznego Biegu „Bełchatowska Piętnastka”. Do startu zostało dokładnie trzy miesiące i dwa dni, ale już od wczoraj, 19 sierpnia za pośrednictwem strony internetowej: www.pietnastka.belchatow.pl można zgłosić swój akces w biegu. Internetowe zgłoszenia będą przyjmowane do 17 listopada. Ci, którzy tego nie zrobią, będą mogli zapisać się w dniu zawodów w Biurze Organizacyjnym w godz. 8:00 – 11:00.

 

Dziewiętnasta odsłona „Bełchatowskiej Piętnastki” odbędzie się 22 listopada. Tradycyjnie uczestnicy będą musieli się zmierzyć z 15-kilometrowym dystansem, na trasie prowadzącej przez bełchatowskie ulice. Każda z pętli (po 5 km) poprowadzona jest ulicami:

H. Dąbrowskiego – gen. L. Czyżewskiego – Wąska – Kempfinówka – H. Sienkiewicza – Słoneczna – Chełmińska – Wielkopolska – Olsztyńska – Targowa – Zielona – Harcerska – S. Staszica – Promienna – Jasna – S. Okrzei – H. Dąbrowskiego

Na tej samej trasie zostanie przeprowadzony także Bieg Rekreacyjny przy „Bełchatowskiej Piętnastce”. Jego dystans to 5km.

 

- To impreza z długą tradycją, cieszę się, że jest kontynuowana i rozwijana, a przede wszystkim, że stała się tak popularna wśród amatorów biegania. „Bełchatowska Piętnastka” jest atrakcją nie tylko dla naszych biegaczy, ale i miłośników tego sportu z całego kraju. Do Bełchatowa przyjeżdżają mistrzowie świata, zagraniczni goście i sportowcy w bardzo różnym wieku. Przypomnę tylko, że w minionym roku na linii startu stanęło ponad tysiąc biegaczy. Mam nadzieję, że i w tegorocznej edycji będziemy mogli poszczycić się tak imponującą liczbą sportowców. Zapraszam już dziś – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

Regulamin „Bełchatowskiej Piętnastki” dostępny jest na stronie internetowej: www.pietnastka.belchatow.pl, tam też można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje dotyczące biegu, podobnie jak w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Bełchatowa (numer telefonu: 44 733-51-01).

 

Organizatorem „Bełchatowskiej Piętnastki” jest Urząd Miasta Bełchatowa i Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.

 

autor: mj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

{nomultithumb}

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl