Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Niesamowity występ młodych Bełchatowian w finale czwartków w Łodzi. Młodzi zawodnicy wrócili z dwoma złotymi medalami oraz jednym srebrnym. Jest to najlepszy występ Bełchatowian w historii ogólnopolskich finałów lekkoatletycznych. W finale wzięło udział 18 uczniów szkół podstawowych z Bełchatowa, rywalizowali oni z rówieśnikami z całej Polski w 3 kategoriach wiekowych ( 2004,2003,2002).

Głównymi bohaterami tej edycji byli właśnie zawodnicy z Bełchatowa a w szczególności Adam Patrzyk i Filip Chrosta. Adam został mistrzem skoku w dal chłopców klas szóstych. Dodatkowo Adam jako pierwszy z Bełchatowa obronił tytuł mistrzowski z poprzedniego roku gdy został mistrzem w klasach piątych. Adam uzyskał fantastyczny wynik w finale 6,00m i jest to jego nowy rekord życiowy, w eliminacjach uzyskał 5,80m.

Filip Chrosta wygrał bieg na dystansie 60m w kategorii chłopców z klas szóstych. Uzyskał fantastyczny rezultat w eliminacjach 7,45s a w finale 7,53s tym samym poprawił 21-letni Rekord Polski na tym dystansie w tej kategorii wiekowej poprzedni rekord wynosił 7,55s. Uznany został najlepszym sprinterem w Polsce otrzymując Puchar Prezesa Polsatu.

Odkryciem mistrzostw został piątoklasista ze szkoły nr 1 w Bełchatowie Igor Kalita. Igor został Wice Mistrzem w biegu na 60m, poprawiając co bieg swój rekord życiowy. W eliminacjach 8,50s w półfinale 8,38s a w finale 8,35s.

Cała trójka trenuje w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym pod okiem Trenera Łukasza Mantyka.

Bardzo dobrze spisały się również Maja Matyśkiewicz oraz Klaudia Siwiaszczyk. Maja biegła na dystansie 300m w kategorii klas czwartych. Uzyskała bardzo dobry wynik w eliminacjach 48,68s a na drugi dzień w finale jeszcze go poprawiła na 48,54s co dało jej dopiero 5 miejsce z tak dobrym wynikiem. Na pewno jest to osoba o bardzo dużym talencie trenująca pod okiem Dariusza Rybarczyka i w przyszłości to ona może wygrać Finały czwartków.

Klaudia również czwartoklasistka biegła na dystansie 60m awansując do półfinału uzyskując 8,95s a w półfinale zajęła 10m wynikiem 8,99s. Są to bardzo dobre czasy na tak młodą dziewczynę, która zaczyna przygodę z lekkoatletyka w BKL-u.

Ponizej prezentujemy wszystkie wyniki bełchatowskich sportowców:

1 miejsce - Filip Chrosta 60m (2002) el. 7,45 - Finał 7,53s (rekord Polski!!)