Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

„Lekkoatletyka dla każdego!” to innowacyjny projekt Polskiego Związku Lekkiej Atletyki stworzony przez specjalistów, menedżerów i trenerów, mający na celu popularyzację „królowej sportu” wśród dzieci i młodzieży. Autorzy projektu chcą zachęcić do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie sportowej zabawy. Urząd Miasta Bełchatowa, na mocy porozumienia dołączył do kilkudziesięciu podmiotów, które zaangażowały się w realizację tego przedsięwzięcia.

 

„Lekkoatletyka dla każdego!” to specjalna propozycja dla każdej grupy wiekowej. Dzieci młodszych klas szkoły podstawowej będą brały udział w sportowej zabawie wg. opracowanej przez ekspertów z IAAF formuły „Kids’ Athletics”. Uczniom starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum zaproponowane zostaną zajęcia w formie treningów i zawodów lekkoatletycznych.
Podpisanie porozumienia przez władze Bełchatowa pozwoli na bezpłatne realizowanie projektu we wszystkich Szkołach Podstawowych w naszym mieście. W przyszłości planowany jest zakup profesjonalnego sprzętu sportowego stworzonego dla najmłodszych przez specjalistów ze światowej organizacji lekkoatletycznej IAAF.
Na dalszych etapach projekt umożliwia kierowanie przebiegiem selekcji i naboru młodych zawodników, a poprzez pobudzenie działań ośrodków lekkoatletycznych   w całej Polsce zwiększa dostępność i podnosi poziom profesjonalnego szkolenia lekkoatletów.

 

Autor: mj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl